رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۳ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Wednesday 23 October

‌فرماندار شهرستان ورامین گفت: شهرستان ورامین علاوه بر کمک به مواکب هشت گانه شهرستان، تلاش می‌کنند تا به تعهد خود نسبت به ستاد اربعین استان تهران نیز عمل کنند.

حسین کاغذلو عصر سه شنبه در جلسه هماهنگی ستاد اربعین شهرستان ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد ، اظهار کرد: اربعین حسینی و همایش بزرگ عاشقان خاندان عصمت و طهارت در این مراسم، مانور بزرگ اقتدار جهان تشیع است و برگزاری با شکوه آن بر اساس اعتقادات مردم، وظیفه ای است که تا کنون همه نسبت به آن اهتمام داشته اند.

وی گفت: مردم شهرستان ورامین که در تمامی صحنه های اجتماعی و فرهنگی، پیشگام در خدمت رسانی به مردم بوده اند، طی سالهای اخیربا برپایی موکب در مناطق مختلف مسیر پیاده روی اربعین، خدمات شایسته ای را به زائران امام حسین(ع) ارائه کرده اند و این خدمات برای تمامی زائرانی که در این همایش بزرگ شرکت کرده اند، شناخته شده است.

وی افزود: امسال نیز مردم شهرستان ورامین هشت موکب مجوز دار در مناطق مختلف عراق و در طول مسیر راهپیمایی برگزار می‌کنند که اقلام مورد نیاز این مواکب با کمک های مردمی و هماهنگی ارگان های مختلف از جمله شهرداری، اداره صنعت، معدن تجارت، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی، شهرک های صنعتی و خیرین و عاشقان امام حسین(ع) تأمین شده و به مرور به کشور عراق ارسال می شود.

کاغذلو تصریح کرد: تمامی کمک‌های نقدی و غیر نقدی اهدا شده برای برپایی مراسم اربعین حسینی کاملا مردمی است و نهادهای دولتی تنها وظیفه هماهنگی جمع آوری کمک‌ها را بر عهده دارند که در اصل ماندگاری این حرکت عظیم به دلیل مردمی بودن اجرای آن است.

وی افزود: با توجه به تعهد ستاد اربعین استان تهران در ارائه خدمت عملیاتی به زائران امام حسین(ع) در ایام اربعین حسینی، شهرستان ورامین نیز موظف است تا امکانات و خدماتی را به ستاد اربعین استان ارسال نماید که عمل به این تعهد هیچ گونه منافاتی با برپایی مواکب توسط مردم شهرستان ورامین ندارد کما این که هم اکنون نیز بسیاری از مردم کمکهای خود را به برپایی این مواکب ارائه کرده اند.

وی گفت: شهرداری ورامین با مجوز فرمانداری شهرستان، ۳ میلیارد ریال به مواکب شهرستان کمک کرده و اتاق اصناف نیز با همکاری اتحادیه ها، کمک‌های قابل توجهی به موکب هایی که قرار است در مسیر زائران برپا شود، ارائه کرده است.

فرماندار ورامین تصریح کرد: مسئولان شهرستان ورامین علاوه بر کمک به مواکب هشت گانه شهرستان، تلاش میکنند تا به تعهد خود نسبت به ستاد اربعین استان تهران نیز عمل کنند چرا که هر قدمی که در برپایی با شکوه این مراسم عظیم در دستگاه امام حسین(ع) برداشته شود، نزد خداوند از اجر و پاداشی عظیم برخوردار است.

اخبار مرتبط