رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۳ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Wednesday 23 October

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ورامین گفت: با اجرای طرح ساماندهی مدارس، ۴۰۰ دستگاه خودرو با اخذ مجوز از تاکسیرانی، به عنوان سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید فعالیت می‌کنند.

حسن خوانساریان روز سه‌شنبه اظهار داشت: همزمان با بازگشایی مدارس، بیش از ۴۰۰ دستگاه خودرو با نام نویسی در سامانه “سپند”، آمادگی خود را برای فعالیت در قالب سرویس مدارس اعلام کرده اند که پس از طی مراحل قانونی، مجوز فعالیت را از سازمان تاکسیرانی دریافت کرده اند.

وی افزود: سال گذشته حدود ۶۰۰ دستگاه خودرو به عنوان سرویس مدرسه در ورامین فعالیت می‌کرد که با توجه به اجرای طرح ساماندهی، این تعداد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

خوانساریان اظهار داشت: با برگزاری جلسات مشترک با مسئولین آموزش و پرورش، پلیس راهور و سازمان های ذیربط، زمینه استفاده مدارس از سرویس های مجاز فراهم و مقرر شده تا مدارس و اولیاء فقط از خودروهای مجوز دار تاکسیرانی، اتوبوسرانی و مینی‌بوس‌رانی برای سرویس دانش آموزان استفاده کنند.

خوانساریان افزود: در جریان واگذاری مجوز فعالیت، پلیس راهور نسبت به بررسی صلاحیت راننده، معاینه فنی خودرو و بیمه شخص ثالث خودروهای متقاضی سرویس مدارس اقدام می کند.
وی تصریح کرد: تمامی خودروهای مجوز دار از برچسب شناسایی برخوردارند و پلیس راهور با خودروهای بدون مجوز که اقدام به جابجایی دانش آموز می‌کنند از نخستین روز بازگشایی مدرسه برخورد کرده است.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ورامین گفت: سرویس مدارس فقط مجازند تا بر اساس تعداد سرنشین مجاز تعیین شده در کارت خودرو نسبت به جابجایی دانش آموزان اقدام کنند لذا از اولیاء دانش آموزان درخواست می‌شود تا در این خصوص نظارت بیشتری داشته و از سوار کردن فرزندان خود بیش از ظرفیت خودرو خودداری کنند.

وی اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته و دستورالعمل ابلاغی، نرخ کرایه سرویس مدارس در درون شهر ورامین، نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته و ۱۳۵ هزار تومان تعیین شده است.
وی گفت: نرخ کرایه در مسیرهای برون شهری، بر اساس توافق راننده و اولیاء تعیین می‌شود.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت و ۵۰ هزار نفر جمعیت دانش آموزی در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط