رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۲۳ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 23 September

ماه محرم حال و هوای خاصی در شهرستان پیشوا دارد که این حال و هوای خاص با فعالیت‌های خلاقانه جوانان از سقاخانه «ماه بنی‌هاشم» با توزیع ۳۱ دمنوش گرفته تا تعمیرات رایگان ماشین در روستای حبیب‌آباد همراه است.

چند سالی است که با آغاز ماه محرم مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در شهرستان پیشوا حال و هوای دیگری دارد. هر که هر چه در توان دارد در طَبَق اخلاص و ولایت‌مداری خود و خانواده‌اش قرار می‌دهد تا گامی به کربلای حسین(ع) نزدیک شود. شب‌های ماه محرم صاحبان عزای حسین(ع) در پیشوا تا صبح میزبان عزاداران حسینی(ع) می‌شوند تا مبادا خواب مهمان چشمانشان شود و از غافله عشق جا بمانند.
از ماه‌ها پیش از محرم در تکاپوی آمدنش هستند و از سیاه‌پوش کردن شهر گرفته تا آماده کردن سفره عزای اباعبدالله و هر آنچه که مسیر مهمانی در این شور و شعور عاشقی را فراهم کند پیشقدم می‌شوند.

در اطراف سقاخانه «ماه بنی‌هاشم» شور و حالی عجیبی برپا است و انگار نه انگار پاسی از شب گذشته است، جوانان همچنان مشغول پذیرایی از عزاداران اباعبدالله(ع) در این سقاخانه با 31 نوشیدنی گیاهی هستند.
از پیش از اذان مغرب و عشا سماور سقاخانه روشن می‌شود و تا هر زمانی که مهمان باشد میزبانی می‌کنند. هر چند این سقاخانه دو سالی است که به ابتکار جوانان پیشوایی برپا می‌شود اما آوازه‌ای چندین ساله پیدا کرده که از شهرهای اطراف نیز مهمان آن می‌شوند.

اخبار مرتبط