رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۲۳ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 23 September

همزمان با سراسر کشور همایش شیرخوارگان حسینی در شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود.

مراسم شیرخوارگان حسینی(ع) مصادف با نخستین جمعه ماه محرم به یاد کودک شش ماهه اباعبدالله الحسین(ع) و دیگر کودکان کشته شده در روز عاشورا است که در سال‌های اخیر با برگزاری آن در سایر کشورهای جهان رنگ و بوی خاصی به خود گرفته است.

در این روز لالایی مادران برای کودکان جامعه پوشیده به سبز، دل فلکیان را می‌شکافد و زخم سربسته زمینیان را بار دیگر از خون جاری می‌سازد تا تا پیام مظلومیت عاشورایان به گوش جهانیان برسد که در این راستا همزمان با سراسر کشور این مراسم با حضور انبوه مادران و کودکان شیرخواره در شهرستان‌های استان تهران نیز برگزار می‌شود.

میزبانی سیدالکریم حسنی(ع) از شیرخوارگان حسینی

آئین بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر (ع)، روز جمعه ششم محرم مصادف با 15 شهریورماه از ساعت 9 صبح با حضور شیرخوارگان حسینی و مادران آن‌ها در مصلی بزرگ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود.

این همایش نورانی با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی مجد و مرثیه‌سرایی مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) حاج مجتبی باقری و شعرخوانی آقای قاسم نعمتی همراه خواهد بود.

طنین نوای مادران عاشورایی در همایش شیرخوارگان حسینی در شهرقدس

مراسم شیرخوارگان حسینی در شهرستان قدس از ساعت 9 صبح در مصلی شهرستان قدس با نوای مداح اهل بیت پرویز هاشمی و از ساعت 8:30 صبح در یادمان شهدای گمنام شهرقدس با نوای مداح اهل بیت حسین محمدی برگزار خواهد شد.

این مراسم همه ساله با شور بسیاری در نخستین جمعه ماه محرم برگزار و پیام آمادگی برای ظهور منجی عالم بشریت و مبارزه با کودک‌کشان و مستکبرین این همایش به جهان مخابره می‌شود.

اخبار مرتبط