رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۲۳ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 23 September

محمد عبدالملکی اظهار داشت، تهران، اسلامشهر، شهر قدس، گلستان، ورامین، شهریار، پاکدشت ، ملارد ، نسیم شهر و قرچک ۱۰ شهر استان تهران هستندکه مطالعات بافت های فرسوده در این شهرها انجام شده است.

محمد عبدالملکی با بیان اینکه ناپایداری، نفوذ ناپذیری و ریزدانگی از مهمترین ویژگی های بافت های فرسوده شهری در استان تهران است، افزود: تهران، اسلامشهر، شهر قدس، گلستان، ورامین، شهریار، پاکدشت ، ملارد ، نسیم شهر و قرچک ۱۰ شهر استان تهران هستندکه مطالعات بافت های فرسوده در این شهرها انجام شده است.
این مقام مسئول در حوزه عمران و بهسازی شهری استان تهران اظهارداشت: از ۷۷ هزار هکتار بافت فرسوده شهری در کشور، ۶۴۰۰ هکتار آن در استان تهران قرار دارد و در شهر تهران نیز محدوده بافت های فرسوده شهری ۳۷۲۰ هکتار است.
وی بیان کرد: مطالعات ما نشان می دهد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در استان تهران در بافت های فرسوده شهری سکونت دارند که از این یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در شهر تهران هستند.
رئیس اداره عمران و بهسازی شهری استان تهران یادآور شد: درسطح کشور۵۶ هزار هکتار سکونتگاه های غیر رسمی داریم که از این ۸ هزار و ۸۰۰ هکتار در استان تهران، ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار آن در شهر تهران واقع است.

به گفته وی، در مجموع ۱۵٫۵ درصد سکونتگاه های غیر رسمی در کشور در استان تهران قرار دارد و ۱۰ درصد سکونتگاه های غیر رسمی در سطح کشور در شهر تهران قرار گرفته است.

عبدالملکی با اشاره به تعداد خانوارهای استان تهران در سکونتگاه های غیر رسمی اظهارداشت: ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از مردم استان تهران که شامل ۵۶۱ هزار خانوار می شود در سکونتگاه های غیررسمی در این استان با حداقل امکانات و سرانه های شهری زندگی می کنند.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری استان تهران خاطرنشان کرد: مهاجرت مردم در دهه ۵۰ و۶۰ از سایر نقاط کشور برای سکونت در استان تهران، سبب شد بیشتر این افراد در سکونتگاه ها و بافت های فرسوده شهری ساکن شوند که هم اکنون از نظر کیفیت زندگی در نازلترین شرایط در شهرهای اطراف شهر تهران زندگی می کنند.

وی، فقر شهری، گسترش نابرابری فضای کارکردی، بحران هویت و تنزل منزلت و آسیب های اجتماعی، تاب آوری پایین شهری و تنزل کیفی مسایل زیست محیطی را از مهم ترین معضل بافت های فرسوده شهری در استان تهران اعلام کرد.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری استان تهران در پایان اظهارداشت: بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری در دولت یازدهم و دوازدهم مورد توجه جدی دولت قرار گرفته و در جهت کارآمدی این بافت ها و هویت بخشی به آنها تاکنون در سطح استان تهران اقدامات مناسبی انجام شده است.

اخبار مرتبط