رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۲۳ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 23 September

احمد اسماعیلی راد روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ری اظهارداشت: اشعار و رویاتی که مداحان از تریبون هیات‌های عزاداری امام حسین(ع) بیان می‌کنند، باید با تایید روحانی هیات صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه شهرری با وجود حرم سیدالکریم(ع) یکی از مذهبی‌ترین شهرهای کشور محسوب می‌شود، افزود: نحوه برگزاری برنامه‌های عزاداری با توجه به وجود زائران ایرانی و دوستداران اهل‌بیت(ع) خارجی باید کاملا توسط روحانی هیات تدوین شود.

اسماعیلی راد تاکید کرد: مداحان برای بیان وقایع مختلف حادثه کربلا و نحوه به شهادت رسیدن یاران سیدالشهدا(ع) باید از نظر کارشناسان این حوزه که همان روحانی هیات است، راهنمایی گیرند و از بیان هر موضوعی که در آن شک و تردید دارند، جدا خوداری کنند.

وی گریاندن مردم با استفاده از تصویرسازی غیر واقعی از نحوه شهادت یاران اباعبدالله(ع) و خار کردن یاران ایشان را بسیار کار زشتی دانست که برخی مداحان انجام می‌دهند و عنوان کرد: مسئولان هیات‌های مذهبی و اداره تبلیغات اسلامی باید نظارت دقیقی در ایام محرم بر عملکرد مداحان داشته باشند.

اسماعیلی راد در ادامه با اشاره به ماه محرم و هفته دفاع مقدس، ابراز کرد: مسئولان و روسای ادارات ری باید برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی در ادارات کتاب‌هایی با موضوع دفاع مقدس و ماه محرم را تهیه و در اختیار کارمندان دستگاه‌های اجرایی قرار دهند.

شورای فرهنگ عمومی شهرستان ری امروز دوشنبه با حضور احمد اسماعیلی راد سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری و جمعی از مسئولان دستگاه‌های فرهنگی شهرستان ری در بخشداری کهریزک برگزار شد.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر با پنج بخش حسن آباد فشافویه، کهریزک، قلعه نو، مرکزی و خاوران در جنوب استان تهران قرار گرفته است.

اخبار مرتبط