رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۲۳ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 23 September

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: با توجه به روند چند ماه پروژه و طی وعده ای که مسئولان مربوطه داده‌اند، در خردادماه ۱۳۹۹ مردم پیشوا از آب سد ماملو بهره مند می شوند.

حسین عباسی تصریح کرد: سرانه جمعیتی شهر پیشوا حدود 59 هزار نفر و بخش مرکزی و جلیل آباد حدود 30 هزار نفر است و اختصاص اعتبارات نیز بر اساس همین سرانه جمعیتی صورت می گیرد.

وی به اقدامات صورت گرفته در حوزه شهری و روستایی اشاره و اظهار کرد: از سال 96 تاکنون در دو بخش مرکزی و جلیل آباد بیش از 70 میلیارد تومان اعتبار واریزی از محل اعتبارات ارزش افزوده صورت گرفته است و تغییر و تحولات فراوانی حوزه روستاها ایجاد شده است.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: جدول‌گذاری، پیاده روسازی معابر، عقب نشینی، تعویض شبکه های زیرساختی، توسعه فضای سبز، تامین روشنایی و … از عمده کارهایی است که در سطح روستاها به واسطه اعتبارات ارزش افزوده انجام شده است.

وی افزود: در سال گذشته در شهر پیشوا بیش از 25 میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده به حساب شهرداری واریز شده است و از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر انتظار داریم که خدمت رسانی به مردم را سرعت ببخشند.

عباسی در خصوص ظرفیت های شهرستان گفت: بخش عمده اقتصاد شهرستان پیشوا بر پایه کشاورزی شکل گرفته که به واسطه اراضی مستعد و حاصلخیز کشاورزی و با توجه به وسعت گلخانه ها، اقدامات خوبی در سطح منطقه صورت گرفته که امیدواریم با شکل گیری صنایع تبدیلی تحولات بیشتری را در بحث کشاورزی شهرستان شاهد باشیم.

وی افزود: در سال جاری و به منظور تکمیل چرخه تولیدات محصولات کشاورزی و گلخانه ای، جشنواره ملی ایده ها و استارت آبهای فناوری گلخانه ای را در پیشوا برگزار خواهیم کرد.

فرماندار شهرستان پیشوا به مشکلات حوزه آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت: در تابستان سال جاری مشکلاتی در زمینه آب شرب برای شهروندان ایجاد شد که به سهم خود و از طرف مسئولان آب و فاضلاب شهری از عموم مردم عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود: آب شرب شهر پیشوا از تعداد چاه هایی که در سالیان گذشته حفر شده استحصال شده و 260 لیتر بر ثانیه آب تولید می شود که در ایام تابستان و با توجه به افزایش شدت دما، توازن میان تولید و مصرف آب تا حدودی از بین رفت و مشکلاتی برای مردم ایجاد شد.

عباسی بیان کرد: به منظور اختصاص حقابه شهرستان پیشوا از سد ماملو، پیگیرهای مجدانه ای صورت گرفته و تا یک ماه دیگر عملیات اجرای انتقال خط ماملو به پیشوا کلنگ زنی خواهد شد و با توجه به روند چند ماه پروژه و طی وعده ای که مسئولان مربوطه داده اند، در خردادماه 99 مردم پیشوا از آب سد ماملو بهره مند می شوند.

وی افزود: با توجه به ضرورت گازرسانی به گلخانه های پیشوا و طی مصوبه سفر آقای جهانگیری معاون محترم رئیس جمهور به پیشوا، پروژه 70 کیلومتر گازرسانی به گلخانه های پیشوا طی چند ماه گذشته، کلنگ زنی و در ماه های آینده به بهره برداری می رسد.

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: احداث و تجهیز مراکز جامع سلامت در سطح شهر و روستاها، افزایش فضاهای آموزشی، آغاز عملیات احداث استادیوم ورزشی 5 هزار نفری، احداث زورخانه، بازنگری طرح های هادی، بهره مندی از قیر یارانه ای و … از جمله پیگیری ها و اقداماتی است که صورت گرفته است.

وی افزود: توافق وزارت کشور برای ارتقای روستای جلیل آباد به شهر، خبر خوبی بود که به منظور ارتقای سطح خدمات رسانی به مردم اتفاق افتاد و طی هفته های آینده، مردم عزیز شاهد افتتاح شهرداری در جلیل آباد خواهند بود.

عباسی گفت: در حوزه درمان، راه های دسترسی و تامین روشنایی جاده ها با مشکلاتی روبرو هستیم که در ماه های آینده دنبال می کنیم تا ضمن رفع آنها، خدمات لازم به مردم ارائه شود.

‌نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: شاهد فضای دوستی و تعامل قابل تحسینی میان مسئولان شهرستان هستیم که امیدواریم همه مسئولان منطقه ای و مدیران دستگاه ها، با تلاش های مجدانه و شبانه روزی بتوانند آرامش را برای مردم منطقه به ارمغان آورند.

اخبار مرتبط