رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۲۳ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 23 September

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های قرچک و ورامین گفت: نمایشگاه شمیم حسینی در ورامین در حالی برگزار می‌شود که در شهرستان ورامین و قرچک قریب به ۱۱۰۰ هیئت مذهبی وجود دارد و یکی از کانون‌های اصلی هیئات در استان تهران است.

رشید اسدپور مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های ورامین و قرچک در خصوص برگزاری نمایشگاه شمیم حسینی در ورامین، اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه اجرای امینانه نیات واقفان خیر اندیش است.

وی گفت: امسال باتدبیری که از سوی نماینده محترم ولی‌فقیه در سازمان اوقاف اندیشه شد بنابراین شد که یک طرحی با عنوان طرح شمیم حسینی در سراسر کشور اجرا شود.

اسدپور افزود: در این زمینه حوزه شهرستان ورامین با دارا بودن قریب به ۱۱۰۰ هیئت مذهبی یکی از کانون‌های اصلی هیئات در استان تهران بوده که اقدامات خوبی را انجام داده و دستوراتی که از سوی سازمان اوقاف آمده بنابر این شده است، هیئت‌های مذهبی که دارای مجوز هستند با تائید سازمان تبلیغات اسلامی، هرکدام به مبلغ ۵ میلیون ریال به آنها بن خرید داده می‌شود به جهت خریدشان تحت نمایشگاه شمیم حسینی در بقعه متبرکه امامزادگان طاهر و مطهر(ع) برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان‌های ورامین و قرچک تأکید کرد: این نمایشگاه در قسمت توزیع ارزاق در ۱۱۰ قلم جنس توسط فروشگاه شهروند با تخفیف ویژه ۵۰% در حال خدمت‌رسانی به مردم است.

وی بیان کرد: علاوه بر این در این نمایشگاه غرفه عفاف و حجاب و غرفه‌های فرهنگی نیز دایر می‌باشد که با استقبال بسیار خوب هیئت‌های مذهبی و عموم مردم همراه شده است.

اسدپور ادامه داد: خدا را شکر وضعیت اداره اوقاف ورامین در استان تهران از یک وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار‌است و ما امیدواریم که با انجام این کار آن امانت‌داری‌مان را از سمت واقفان خیراندیش که قریب به ۱۵۰ سال پیش این موقوفات را وقف کردند انجام داده باشیم.

رئیس اداره اوقاف شهرستان‌های ورامین و قرچک افزود: امروز در محل عواید آنها این بن‌ها را تهیه‌کرده و در اختیار هیئت‌های مذهبی قرار داده‌ایم تا بتوانیم در پیشگاه واقفان روسفید باشیم.

وی عنوان کرد: برنامه‌های دیگر همچون شیرخوارگان حسینی، لبیک یا حسین و اهلا من الاعسل در ماه محرم در شهرستان‌های ورامین و قرچک به‌طور مجزا برگزار خواهد شد.

اسدپور در پایان خاطرنشان کرد: در قرچک با محوریت بی‌بی زبیده، امامزاده ابراهیم قرچک، امامزاده عبدالله داوود آباد و در ورامین در امامزادگان طاهر و مطهر(ع)، امامزاده حسین رضا و چندین بقاع متبرکه شاخص این مراسم برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط