رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۲۳ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 23 September

احمد قمی با تغییر در ترکیب هیئت‌ رئیسه شورای شهر پیشوا، رئیس شورای شهر پیشوا شد.

سومین انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر پیشوا با انتخاب احمد قمی و مجتبی جنیدی به‌عنوان رئیس و نائب رئیس جدید این شورا برگزار شد.

رئیس جدید شورای شهر پیشوا،اظهار داشت: شهروندان از نصب بنر تبریک خودداری کنند.

تقدیر از هیئت رئیسه شورای شهر پیشوا طی ۲ سال گذشته

وی گفت: ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت و تشکر از همکاران شورایی خود، از دوستان و آشنایان خواست از نصب هرگونه بنر و پیام تبریک خودداری کرده و در صورت تمایل وجه آن را به حساب موسسات خیریه سطح شهر واریز کنند.

قمی با تشکر از زحمات سید مرتضی طباطبایی، علی اکبر مهدی‌زاده روسای شورا در سال اول و دوم و همچنین هیئت رئیسه که در طول دو سال گذشته زحمات زیادی را متحمل شدند.

پیشوا مرکز شهرستان پیشوا و یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. شهر پیشوا در دامنه‌های طبیعی قرار دارد و در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی پایتخت واقع شده‌است.

این شهر در مسیر کهن راه ابریشم و همچنین در مسیر خط راه‌آهن سراسری تهران-مشهد قرار دارد.

پیشوا از معدود شهرهایی است که علی‌رغم نزدیکی به پایتخت، مهاجران کمی پذیرفته و بیشتر مردمان آن بومی همین منطقه هستند به همین دلیل از شهرهای کم جمعیت استان تهران محسوب می‌شود. طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران شهر، تعداد ۵۹۱۸۴ نفر جمعیت داشته‌است.پیشوا یکی از بندرهای کویر مرکزی ایران به‌شمار می‌رود از این رو به آن «سناردک» می‌گفتند که در زبان پهلوی به معنای ساحل خشکی است. به پیشوا لقب «مهد انقلاب ایران» نیز می‌دهند. در سفر ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی به این منطقه، پیشوا «نگین سبز استان تهران» نام گرفت و رهبر ایران نیز در سفرش، این شهر را «مرکز شهادت» نامید.

اخبار مرتبط