رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۲۳ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 23 September

‌فرماندار شهرستان قرچک گفت: مطابق برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور همه دستگاه ها موظف هستند در راستای کاهش ۲۵ درصدی آسیب‌های اجتماعی اقدام کنند.

بهمن خطیبی در جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرچک ، طی سخنانی بیان کرد: سند پیشگیری، درمان و کاهش اعتیاد شهرستان تدوین می شود تا مطابق آن وظایف هر دستگاه مشخص و بر اساس آن اقدام خواهد شد.

وی افزود: اعتیاد یکی از معضلات اجتماعی است که متأسفانه گریبانگیر خانواده ها شده ، اما با اجرای برنامه های کارشناسی شده ستاد مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان تهران و شهرستان ها اقدامات خوبی صورت پذیرفته است.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک تصریح کرد: مبارزه با اعتیاد باید همگانی باشد و ما در این خصوص در جلسات متعدد بر نقش سازمان های مردم نهاد، مراکز مشاوره و فعالان اجتماعی و فرهنگی تأکید داشته و داریم.

وی گفت: کمیته های چهارگانه همچون گذشته بر تداوم وظایف خود اهتمام لازم را داشته و علاوه بر کمیت، بر کیفیت امور محوله تأکید ورزند.

خطیبی افزود: ساماندهی معتادین متجاهر و نظارت دقیق بر مراکز ببودی اقامتی از جمله انتظارات استان از ما است ، که در این خصوص نیز وظیفه هر دستگاه بطور کامل رصد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه ها همکاری لازم را با تشکل های مردم نهاد از جمله NA(انجمن معتادان گمنام) و نارانان(انجمن خانواده معتادان) داشته باشند، اظهار کرد: وضعیت آمار بیماران مبتلا به اعتیاد شهرستان قرچک در استان تهران نامناسب نیست ، اما باید سعی شود همین میزان نیز به حداقل برسد.

فرماندار شهرستان قرچک خاطرنشان کرد: حمایت ها و بازتوانی اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و روانی از معتادین بسیار مهم است و نباید نادیده گرفته شود چراکه بی توجهی به این امر موجب می شود تا تمام تلاشها بی نتیجه بماند و افراد مجدد به چرخه اعتیاد بازگردند.

اخبار مرتبط