رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 9 December

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: شرق استان تهران در چهارماهه اول سال جاری با افزایش ۱۸ درصدی میزان سرقت مواجه بوده است.

سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی شرق استان تهران در نشست خبری که در سالن اجتماعات شرق استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: حوزه خبر و خبررسانی جزوه نیازهای بشری است و بشر امروز نیاز شدید به خبر دارد و این نیاز کار خبرنگاران را روزبه‌روز سخت‌تر می‌کند، مطالبه گری خبرنگاران از مسوولان در حوزه اجتماعی و امنیتی باعث می‌شود مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش پیدا کند.

وی گفت: اصحاب رسانه و فضای مجازی فعالیت‌های خوبی در فضای سایبر دارند و اقدامات و فعالیت‌های خبرنگاران در حوزه اجتماعی می‌توانند کمک‌حال پلیس باشند و در راستای امنیت اجتماعی در کنار پلیس قرار داشته باشند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران افزود: مردم دشت ورامین و شرق استان از ولایت مدارترین شهروندان استان تهران هستند و در همه لحظات کنار پلیس و نیروهای امنیتی هستند.

عزیزی اضافه کرد: در چهارماهه اول سال افزایش ۱۸ درصدی سرقت را در شرق استان تهران داشتیم و این آمار نسبت به‌کل کشور کاهش ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد، این آمار نسبت به جمعیت زیاد است و باید فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد که با گاهش مواجه شویم.

وی بیان کرد: افزایش آمار جمعیت در شهرستان‌های شرق به‌طور نسبی به شرح زیر است فیروز گوه ۶۹ درصد، ورامین ۱۱درصد، قرچک ۹درصد و پاکدشت ۷ درصدی سرقت را در چهارماهه اول داشته است.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران ادامه داد: در نزاع دسته‌جمعی ۲۱۹ مورد و نزاع فردی بیش از ۵۰۳۳ مورد بوده است که باید فرهنگ‌سازی شود و تنش‌ها در جامعه کاهش پیدا کند چرا را که نزا دسته‌جمعی در جامعه امنیت اجتماعی را به خطر می‌اندازد.

عزیزی با اینکه در شرق استان تهران در نیمه اول سال در این مدت آدم‌ربایی نداشته‌ایم، تأکید کرد: در شرق استان تهران ۲۶۹ مورد کلاهبرداری صورت گرفته و رسانه‌ها نقش مهمی در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و کلاهبرداری دارند و رسانه‌ها باید در حوزه شفاف‌سازی معضلات اجتماعی می‌توانند نقش بسزایی ایفا کنند، با پیام‌های اطلاع‌رسانی می‌توانیم نقش مهمی را داشته باشیم.

وی عنوان کرد: در حوزه تخلفات صنوف ۱۷۵۴ مورد برخورد با صنوف شده است، در حوزه تخلفات صنوف ۳۵ درصد افزایش برخورد داشته‌ایم و صنوف باید به‌گونه‌ای اقدام کنند که پلیس در کنار آن‌ها باشد نه در مقابل آن‌ها قرار بگیرند

فرمانده انتظامی شرق استان تهران یادآور شد: در حوزه جرائم سایبری ۶۷۱ مورد صورت گرفته است و رتبه ۱۲ را در استان داریم و در حوزه کشف جرائم سایبری رتبه ۱۳ کشور را به خود اختصاص دادیم، در حوزه تصادفات درون‌شهری ۲۳ نفر فوتی داشته‌ایم که نسبت سال قبل ۳۲ درصد کاهش داشته‌ایم و در مجموعه ۶۲ نفر فوتی در درون‌شهری و بیرون شهری را در چهارماهه اول داشته‌ایم و کاهش ۴۰ درصدی را در بردارد.

عزیزی بیان کرد: در حوزه توقیف وسایل نقلیه بیش از ۵۱۶۵ خودرو و وسایل نقلیه توقیف‌شده است که این توقیفات بیشتر به خاطر تخلفات و نادیده گرفتن قوانین راهنمایی و رانندگی بوده است.

وی گفت: در تماس با پلیس ۱۱۰ بیش از ۳۲۰ هزار تماس را داشته‌ایم و این افزایش تماس‌ها با پلیس به خاطر تجمع مرکز پلیس ۱۱۰ است و افزایش ۲۰۰ درصدی تماس‌ها نشان از اقدام خوب پلیس است .

فرمانده انتظامی شرق استان تهران تأکید کرد: در حوزه قاچاق مواد مخدر ۴۸ فقره سرقت کشف‌شده و ۵ باند مواد مخدر شناسایی و دستگیرشده است.

سردار عزیزی در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه مشاوره و مددکاری اقدامات خوبی انجام‌شده و بیش از ۳۳۴۰ نفر به واحدهای مشاوره مراجعه کردند و این افزایش نشان از اقدام خوب واحد مشاوره است که از این تعداد بیش از ۴۰۰ مورد به صلح و سازش انجامیده است.

اخبار مرتبط