رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 9 December

وزیر ارتباطات در پیشوا گفت: استان تهران در فن آوری ارتباطات رتبه یک کشور را دارد.

آذری جهرمی در حاشیه افتتاح اینترنت پرسرعت در روستاهای جنوبشرق استان تهران در مسجد حضرت ابوالفضل ع شهر جلیل آباد شهرستان پیشوا افزود: طبیعتا مناطق اطراف تهران شهرها و شهرستانهای استان تهران به لحاظ جمعیتی بسیار جمعیت قابل توجهی دارند و نیازمند یک توجه ویژه اند.
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: وضعیت ارتباطات البته در شهرستانهای استان تهران نیاز به رسیدگی جدی تری داشت به همین دلیل ما برای جنوبشرق استان تهران یعنی سه شهرستان پیشوا ، ورامین و قرچک 40 میلیارد تومان اعتبار اختصاص دادیم که تا پایان سال تمام روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.

وی افزود: این فعالیتها و سرمایه گذاریها بیشتر روی تلفن همراه است چون از نظر تلفن ثابت مشکل جدی وجود ندارد که برای آنهم برنامه ریزی لازم انجام شده است.

وزیر ارتباطات و فن اوری اطلاعات گفت: امروز ما اولین سرویس پر سرعت vdsl که قبلا هم گفته بودیم که چهار برابر سرعت خدمات خانگی فعلی است را با واگذاری به یک خانواده شهید است را شروع می کنیم.

وی افزود: ابن نشان دهنده این است که سرمایه گذاری انجام شده است و البته مطالبات مردم به درستی جلوتر از اقدامات ما است.

آذری جهرمی گفت: به هر حال همواره مطالبه باید رو به جلو باشد چون رشد آن جلوتر است و ما هم تلاش میکنیم با این اقداماتی که انجام میدهیم رضایت کامل مردم را تا پایان سال فراهم سازیم.

طرح اینترنت پرسرعت روستایی شامل ۱۳ روستای شهرستان پیشوا از جمله جلیل‌آباد، قشلاق جلیل‌آباد، قلعه نو، شوران، علی‌آباد، زواره‌بید، اهیه، صالح‌آباد، طارند بالا، طارند پایین، سرگل، گلعباس و یوسف‌رضا و برخی روستاهای بخش جواد آباد ورامین می شود.

در این مراسم که با حضور وزیر، معاونان وی و دکتر نقوی نماینده مجلس و مسئولان شهرستان همراه بود به صورت ویدئوکنفراس اینترنت پرسرعت روستای محمد آباد عربهای ورامین هم افتتاح شد.

پس از افتتاح این طرح وزیر ارتباطات با حضور در منزل حاجیه خانم جنیدی مادر چهار شهید از این بانوی بزرگوار تجلیل کرد.

سفر آذری جهرمی به جنوبشرق استان تهران صبح امروز از شهرستان قرچک آغاز شده بود که ابتدا مرکز 118 شرق استان در شهر قرچک را افتتاح کرد و سپس از تیم والیبال ورامین که فصل گذشته قهرمان لیگ کشور و آسیا شده بود قدردانی کرد.

اخبار مرتبط