رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸
  • الخميس ۷ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Thursday 5 December

فرماندار قرچک گفت: وضعیت آب و هوا و خاک شهرستان، شرایط مناسبی برای توسعه کشت پسته را دارد و می تواند بسیاری از محدودیت های منابع آبی را نیز برطرف کند.

بهمن خطیبی روز یکشنبه در جریان بازدید از نخستین باغ پسته شهرستان قرچک گفت: پسته گیاهی است که به آب کمتری نیاز دارد، در برابر املاح آب مقاوم است و از نظر درآمد پایدار، صرفه اقتصادی زیادی به دلیل ارزش افزوده دارد.
وی افزود: کشاورزان می توانند به دلیل خشک بودن منطقه و نیز دسترسی سخت تر به آب، اقدام به کشت محصول پسته کنند و مسئولان شهرستان نیز از کشت این درخت حمایت می کنند.
وی اظهار داشت: باتوجه به وضعیت آبی شهرستان و محدودیت های که از نظر کشت محصولات آب‌بر وجود دارد، لازم است تا کشاورزان از روش های کشت های سنتی و بدون برنامه به روش های نوین روی آورده و تغییر نوع و محصولات کشاورزی را در دستور کار قرار دهند.
خطیبی گفت: فرمانداری و مدیریت جهاد کشاورزی ضمن حمایت از پسته کاران، شرایط را برای استفاده از تسهیلات بانکی تغییر شیوه های آبیاری که دولت در اختیار کشاورزان قرار داده، فراهم می کند.
نخسین باغ پسته شهرستان قرچک به مساحت ۱۳۵ هکتار از ۶۰ هزار اصله درخت تشکیل شده و برای ۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.
قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط