رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 18 August

شخصیت‌های سیاسی کشور معتقدند روز قدس امسال به دلیل توطئه‌های مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان در پیگیری طرح معامله قرن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

روز قدس سال ۹۸ تفاوت چشمگیری با سال‌های قبل دارد چرا که ملت بزرگ فلسطین گرفتار توطئه بزرگی به نام معامله قرن هستند که رئیس‌جمهور آمریکا در رأس آن قرار دارد و به کمک مزدوران منطقه‌ای خود تلاش می‌کند حق ملت فلسطین را از آنا گرفته و به صهیونیست‌های اشغالگر واگذار کند. مسئولان و شخصیت‌های سیاسی درباره اهمیت حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس و اثرات آن در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان علیه مسلمانان فلسطینی اظهار نظرهایی داشتند که در ادامه می‌خوانید.

آتش معامله قرن دامن حاکمان مرتجع منطقه را می‌گیرد

حسین مظفر با اشاره به در پیش بودن روز جهانی قدس می‌گوید: امام خمینی (ره) با نامگذاری روز قدس، اقدامات سازشکارانه را به مقاومت، شهادت‌طلبی، ایستادگی و استقامت در برابر صهیونیست‌ها تبدیل کرد و همین موضوع افشاگری علیه صهیونیست‌ها و استکبار جهانی را رقم زد. روز قدس صحیفه خونین پایداری و استقامت است که امام خمینی (ره) با این نام‌گذاری معادلات و روابط غرب و صهیونیست‌ها با اعراب را به نفع فلسطینی‌ها تغییر داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان می‌کند: امسال هم روز قدس علاوه بر اهمیت فوق‌العاده‌ای که داشته، برجستگی‌هایی دارد که به اهمیت آن می‌افزاید؛ از جمله بحث معامله قرن است که سه ضلع صهیونیست‌ها، آمریکا و سعودی‌ها در حال انجام اقداماتی هستند تا حقوق فلسطینی‌ها را برای همیشه ضایع کنند اما لازم است که ملت‌ها بدانند راه عزت و افتخار از قله‌های استقامت و پایداری می‌گذرد که روز قدس نیز می‌تواند به نمادی برای مقابله با این معامله قرن تبدیل شود.

وی در ادامه به پیشینه مبارزات فلسطینی‌ها و همچنین اقدامات نابخردانه برخی حکام عربی در سازش با صهیونیست‌ها اشاره کرد و ادامه می‌دهد: در ۷۰ سال اشغال فلسطین آنچه حقوق فلسطینی‌ها را پایمال کرده همین مذاکرات حکام عربی با صهیونیست‌هاست که به واسطه خیانت‌های آنها امروز نیز معامله قرن را شاهد هستیم که می‌خواهند حیثیت و آرمان فلسطین را نابود کنند و در ازای آن هیچ چیزی نصیب فلسطینی‌ها نمی‌شود.

مظفر تأکید می‌کند: راهپیمایی امسال روز قدس می‌تواند این معامله قرن را زیرپا گذاشته و آرمان و حقوق فلسطینی‌ها را به آنها بازگرداند؛ البته مطمئناً این هدف با استقامت و پایداری محقق می‌شود. بی‌تردید این اقدام حکام عربی در رابطه با فلسطین، دامن حاکمان مرتجع منطقه را خواهد گرفت.

زمینه‌ آزادی قدس شریف فراهم شده است

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم هم معتقد است: بیش از ۷۰ سال گذشته سرزمین فلسطین توسط انگلیسی‌ها در اختیار بخشی از جامعه یهودی مهاجر از اروپا قرار گرفته و با خشونت تمام ملت مظلوم فلسطین را از سرزمین مادری خود بیرون راندند و سپس این سرزمین‌ها را اشغال کردند.

وی ادامه می‌دهد: تلاش کشورهای غربی مانند آمریکا، انگلیس و آلمان بر این بوده تا مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) موضوع قدس را دوباره زنده و به مسئله اول جهان اسلام تبدیل کردند.

مصباحی‌مقدم می‌گوید: متأسفانه تعدادی از دولت‌های عربی منطقه به‌سمت سازش با اشغالگران حرکت کرده‌اند و امروز موضوع معامله قرن با هدف نابودی قدس شریف مطرح شده و می‌خواهند کاری کنند تا ملت فلسطین، سرزمین خود را فراموش سازد، اما در ۴۰ سال گذشته و پس از پیروزی انقلاب اسلامی موضوع قدس به یک موضوع زنده و پرنشاط و پرتحرکی تبدیل شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان می‌کند: امروز زمینه‌ آزادی قدس شریف فراهم شده و نیز حضور در راهپیمایی روز قدس به‌معنای اعلام حمایت سیاسی و اعلام حمایت تبلیغاتی از ملت مظلوم فلسطین است و این حداقل کاری است که ملت مسلمان ایران می‌تواند در حمایت از فلسطینیان انجام دهد.

رژیم صهیونیستی همیشه از جریان مقاومت تودهنی خورده است

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در اینباره می‌گوید: روز قدس روز کمک به مظلوم، روز وحدت بین‌المللی جهان اسلام، روز دلگرمی آوارگان فلسطینی، خار چشم دشمنان اسلام و صهیونیست‌های غاصب، روز خیزش و جهاد و روز مقابله است؛ لذا وظیفه شرعی و اخلاقی ملت مسلمان ایران است تا از این یادگار امام راحل حفاظت کند.

وی ادامه می‌دهد: برای تمامی ملت‌های تحت ظلم و ستم، جبهه‌های مقاومت و ام‌القری مقاومت که ایران است، حضور در راهپیمایی روز قدس یک امر مقبول و یک مبارزه نهادینه‌ شده مستمر تلقی می‌شود.

صدیقی بیان می‌کند: امیدوارم امسال هم به برکت خون شهیدانمان به‌ویژه شهیدان مقاومت، مردم عزیز ایران اسلامی حماسه‌ای بیافرینند که نظیر آن در تاریخ وجود نداشته باشد و به رعب و وحشت غاصبان و ظالمان و مایه امید مستضعفان عالم منجر شود.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان می‌کند: با تشکیل جبهه مقاومت، رژیم صهیونیستی هر روز در حال تضعیف است و این رژیم غاصب که زمانی اسطوره قدرت در منطقه بود و جهان عرب را ۶ روزه از پای درآورد، امروز در برابر غزه و حزب‌الله در حال تضعیف است و هر زمانی هم که می‌خواهد خودی نشان دهد تودهنی شدید از مقاومت و حزب‌الله می‌خورد و در نتیجه پشیمان می‌شود.

حضور مردم در راهپیمایی روز قدس نابودی صهیونیست‌ها را سرعت می‌بخشد

سیدحسین نقوی‌حسینی هم ضمن دعوت از آحاد مردم برای حضور در راهپیمایی دشمن‌شکن روز قدس بیان می‌کند: روز قدس از ابتکارهای اثرگذار حضرت امام راحل(ره) بود که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کردند.

وی می‌افزاید: هوشیاری و درایت بنیانگذار جمهوری اسلامی در نامگذاری روز قدس سبب شد که تقابل اعراب و اسرائیل به مقابله جهان اسلام با صهیونیست‌ها تبدیل شود و همه مسلمانان را در دفاع از قدس شریف که جزو سرزمین‌های اسلامی و از حقوق مسلمانان است به میدان بیاورد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه روز قدس روز مقابله جهان اسلام با صهیونیزم جهانی است خاطرنشان می‌کند: حضور مردم ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس همگام با همه مسلمانان در کشورهای مختلف سبب می‌شود وعده رهبر معظم انقلاب مبنی بر شمارش معکوس برای نابودی رژیم جعلی اسرائیل در ۲۵ سال آینده محقق شود.

روز قدس خنثی‌کننده پروژه‌ ننگین معامله قرن است

حسین شیخ‌الاسلام اظهار می‌کند: ملت‌های منطقه هرکدام به‌نوعی تحت ظلم و ستم بیگانگان و استکبار جهانی قرار گرفته‌اند و نیز گروه دیگری تحت عنوان طاغوت در منطقه وجود دارد که همسو با استکبار جهانی به ملت‌هایشان انواع ظلم‌ها و ستم‌ها را روا می‌دارند.

وی ادامه می‌دهد: ملت ایران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مسیر خود را از شاه و استبداد طاغوتی جدا کرد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به پرچم‌دار مبارزه با استکبار و اشغالگران تبدیل شده‌ است.

مشاور سابق رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان می‌کند: امروز گنبد آهنین، دیگر کارآمد و مهم نیست و ملت فلسطین به‌‌راحتی می‌تواند ناکارآمدی آن را ثابت و نیز سربازان رژیم صهیونیستی را از پای درآورد.

شیخ‌الاسلام افزاید: مقاومت اسلامی به یکی از تأثیرگذارترین نیروهای منطقه در مبارزه با صهیونیست‌ها و ارتجاع منطقه تبدیل شده و امروز قدرت مقاومت به حدی است که با موشک‌های خود می‌تواند کمتر از ۴۸ ساعت رژیم صهیونیستی را وادار به تسلیم سازد.

وی خاطرنشان می‌کند: ترامپ درصدد است تا با تشدید فشارها بر سیاست داخلی جمهوری اسلامی ایران تأثیر بگذارد و با تضعیف ایران به‌عنوان پرچم‌دار مقاومت، بر نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین ادامه دهد.

مشاور سابق رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه می‌کند: تمامی ملت‌های جهان مخالف ادامه اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی هستند و به‌خاطر همین است که امام راحل روز قدس را به‌عنوان روز قیام مستضعفان علیه مستکبران نامیدند؛ زیرا این روز متعلق به جهان اسلام است و باید بدانیم هر قدمی که در راهپیمایی روز قدس بر می‌داریم به‌ معنی حمایت از مردم مظلوم فلسطین تعبیر می‌شود.

وی خاطرنشان می‌کند: توطئه‌های دشمنان علیه جهان اسلام پایان‌ناپذیر است و مهمترین توطئه‌ آن‌ها پروژه معامله قرن است که صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند تا با هزینه استکبار جهانی و ارتجاع منطقه این پروژه را پیش ببرند؛ بنابراین برای اینکه مانع تحمیل چنین پروژه‌های ننگین علیه جهان اسلام شویم باید هم‌دل و همراه با مردم فلسطین بود و حضور در راهپیمایی روز قدس نمادی از این وحدت و هم‌دلی ملت ایران با فلسطینیان است.

فلسطین خط مقدم حفاظت از منافع کشورهای اسلامی است

سید محمدجواد ابطحی هم با اشاره به جایگاه قدس شریف در دنیای اسلام می‌گوید: تمام دنیای استکبار و صهیونیست‌ها از قرن نوزدهم تلاش‌های بی‌قفه کردند که یک حدود سرزمینی و ارض موعود برای صهیونیست‌ها تعریف و بعد از آن صهیونیست‌ها را بر مقدرات کشورهای اسلامی مسلط کنند.

وی با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) مبنی براینکه روز قدس، روز اسلام است، تصریح می‌کند: از همان زمان که بیانیه بالفور توسط وزیر خارجه وقت انگلیس تنظیم شد، ملت مظلوم فلسطین برابر چشمان دنیا از سرزمین مادری خود آواره شدند و نسل‌کشی در سرزمین‌های اشغالی آغاز شد که تا امروز هم ادامه دارد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی تأکید می‌کند: از همان زمان تا امروز سازش‌کاران زیادی از فلسطین هم آمدند و با صهیونیست‌ها فالوده خوردند و عزت و کیان مردم فلسطین را به باد دادند.

ابطحی با بیان اینکه فلسطین به‌عنوان آرمان دنیای اسلام در خط مقدم حفاظت از منافع کشورهای اسلامی قرار دارد، تصریح می‌کند: مثلث شوم آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی قصد دارد بعد از عید فطر معامله قرن را امضا کند، بنابر این راهپیمایی گسترده در کشورهای اسلامی و حضور مردم در خیابان‌ها علاوه بر اینکه به فلسطینیان امید مقاومت می‌دهد، روی طرح ننگین معامله قرن هم تأثیرگذار است.

حضور در راهپیمایی روز قدس یک نوع مقابله به‌ مثل با دشمنان است

یحیی آل‌اسحاق هم معتقد است: در صحنه‌های تهدید خارجی، تصور دشمنان بر این است که می‌توانند به‌دلیل مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد و نیز با تحت فشار قرار دادن مردم، به‌گونه‌ای جلوه دهند که گویا مردم از آرمان‌ها و اهداف عالی نظام دل‌سرد شده‌اند؛ لذا تصمیم به ایجاد یک جنگ روانی گسترده علیه ملت ایران گرفته‌اند تا مبادا در صحنه‌های مبارزه با استکبار حاضر شوند.

وی ادامه می‌دهد: ترامپ در یک خیال خام و پوچ درصدد این است که وانمود کند ملت ایران هرلحظه رودرروی نظام اسلامی قرار خواهند گرفت؛ بنابراین حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس می‌تواند یک نوع مقابله به‌ مثل با دشمنان نظام تفسیر شود.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق خاطرنشان می‌کند: هرچند مشکلات اقتصادی وجود دارد و هیچ‌کس منکر آن نیست، اما هرگز ملت ایران با اصل نظام مشکل ندارند و حضور تک‌تک ما در صحنه و در روز راهپیمایی روز قدس می‌تواند به دشمنان قسم‌خورده این نظام این پیام را منتقل سازد که مسائل داخلی به دشمن هیچ ارتباطی ندارد و تا تحقق پیروزی کامل مقاومت خواهیم کرد.

مردم روز قدس مخالفت با سیاست‌های منطقه‌ای آمریکا را فریاد بزنند

حسینعلی حاجی‌دلیگانی هم با اشاره به اهمیت روز قدس می‌گوید: روز قدس یکی از پیروزی‌های انقلاب اسلامی است.

به اعتقاد وی، امسال رفتار دولتمردان آمریکا در فشار روانی و تشدید تحریم‌ها از یک سو و از سوی دیگر پیغام‌ برای مذاکره است که این درخواست مذاکره هم برای مذاکره نیست، بلکه برای معامله است که موضوع آن نیز قدس است، باید ملت ایران پرشورتر به صحنه بیایند و مخالفت خود را با سیاست‌های آمریکا که ریشه معضلات منطقه‌ است را فریاد بزنند.

وی می‌افزاید: مردم با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس بر طرح‌های آمریکایی از جمله معامله قرن خط بطلان بکشند و بازگشت قدس شریف به دامان اسلام را طلب کنند.

راهپیمایی روز قدس روحیه آزادی‌خواهی مردم فلسطین را تقویت می‌کند

رضا روستاآزاد معتقد است: امسال دشمنان فلسطین با معامله قرن و اجلاس منامه می‌خواهند موضوع فلسطین را کاملاً از اولویت بیندازند، اما حضور در راهپیمایی روز قدس می‌تواند برای مقابله با این پروژه‌ها مهم تلقی شود.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی خاطرنشان می‌کند: قدرت‌نمایی آمریکا در مقابل قدرت‌نمایی مردمی در قدس شریف راه به جایی نخواهد برد؛ لذا قدرت پوشالی غرب و استکبار مقابل قدرت مقاومت اسلامی حرفی برای گفتن ندارد.

روستاآزاد می‌گوید: حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس موجب ترساندن ترسوها و طرفداران مذاکرات سازش با رژیم صهیونیستی خواهد شد و نیز موجب تقویت بنیه امید و آزادی‌خواهی مردم مظلوم فلسطین می‌شود.

اخبار مرتبط