رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 18 August

معاون امور عمرانی فرمانداری ورامین گفت: 600 تن قیر دولتی برای آسفالت خیابان ها و کوچه های حاشیه ای این شهرستان اختصاص یافت.

رضا کارخانه روز دوشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: بافت های ناکارآمد شهری و مسائل و مشکلات مبتلا به آن ها، طی چند دهه اخیر، به عنوان یکی از جدی ترین چالشهای برنامه ریزی و مدیریت شهر مطرح شده است و لازم است تا با برنامه ریزی مناسب، مشکلات این مناطق برطرف شود.
وی افزود: ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی در محدوده شهرها و احیاء، بهسازی و نوسازی شهری، یکی از مهمترین برنامه های ستاد بازآفرینی ورامین است که در دستور کار قرار دارد.
کارخانه تصریح کرد: محدوده شهر ورامین 2 هزار و 765 هکتار وسعت دارد که از این میزان ، 430 هکتار را بافت فرسوده شناسنامه دار تشکیل می دهد.
وی افزود: طی سال های اخیر کار مطالعاتی بر روی بافت های فرسوده که در مناطق مختلف ورامین پراکنده است، صورت گرفته و طرح ارائه شده از سوی شهرداری در استانداری تهران و وزارت کشور به تصویب رسیده است و اجرای آن به مشارکت مردم در این امر بستگی دارد.
معاون فرماندار ورامین تصریح کرد: بافت فرسوده علاوه بر این که سیمای شهر را از توسعه و عمران دور می کند، در مواقع بروز بحران و حوادثی نظیر زلزله، خسارت های مادی فراوان و تلفات انسانی زیادی را بر جای می گذارد.

اخبار مرتبط