رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  • الخميس ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 22 August

تا برگزاری آزمون سراسری 98 و نیز کنکور دانشگاه‌های آزاد سال 98 و انتخاب رشته آن‌ها زمان زیادی نمانده است. در این میان، علاقمندان علوم کامپیوتر نیز خود را برای پذیرش در این رشته آماده می‌کنند. با توجه به نزدیک‌تر شدن زمان انتخاب رشته دانشگاه‌های دولتی و آزاد در سال 98 در مقطع کاردانی و […]

تا برگزاری آزمون سراسری 98 و نیز کنکور دانشگاه‌های آزاد سال 98 و انتخاب رشته آن‌ها زمان زیادی نمانده است. در این میان، علاقمندان علوم کامپیوتر نیز خود را برای پذیرش در این رشته آماده می‌کنند. با توجه به نزدیک‌تر شدن زمان انتخاب رشته دانشگاه‌های دولتی و آزاد در سال 98 در مقطع کاردانی و کارشناسی، مطلب پیش رو ضمن توضیحی کوتاه درباره رشته‌ علوم کامپیوتر، فهرست دانشگاه‌های ارائه‌دهنده این رشته‌ اعم از دانشگاه‌های آزاد و دولتی (همچنین غیرانتفاعی، پیام نور و مجتمع‌های آموزشی) را فراروی‌تان می‌نهد.
رشته علوم کامپیوتر در کنکور 98

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مصوبه خود در سال 88، رشته «علوم کامپیوتر» در مقطع کارشناسی را جزو سه‌ رشته‌ای برشمرده است که ذیل مجموعه علوم ریاضی تعریف می‌شوند. دو رشته دیگر این مجموعه عبارتند از: «ریاضیات و کاربردها» و «آمار و کاربردها»1. لذا رشته علوم کامپیوتر بر جنبه‌های نظری کامپیوتر بیش از جنبه‌های کاربردی آن تاکید دارد و دانش ریاضی در آن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. یکی از اهداف اصلی رشته علوم کامپیوتر شناخت، طراحی و پیاده‌سازی الگوریتم‌هایی است که وظیفه آن‌ها حل مسائل مختلف در حیطه‌های گوناگون است.

لازم به ذکر است که آمارهای اخیر از نرخ بالای بیکاری بین فارغ‌التحصیلان این رشته حکایت دارد. با این حال، اگر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته علوم کامپیوتر به آموخته‌های دانشگاهی اکتفا نکنند و دانش و مهارت خود را با شرایط واقعی بازار کار تطبیق دهند امید می‌رود که بتوانند برای خود جایگاه مناسبی بیابند.

اخبار مرتبط