رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۳ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Wednesday 23 October
  • دوشنبه 15 آوریل 2019 - 05:36
  • کد خبر : 27944
  • اتاق خبر
  • چاپ خبر : وجود 530کیلومتر مسیل، کانال و روددره در استان تهران؛ ساخت‌وساز در مسیر رودخانه‌ها متوقف شود

استاندار تهران با اشاره به وجود 530 کیلومتر مسیل، کانال و روددره در استان تهران گفت: آسیب‌پذیری تهران در روددره‌ها از جمله دربند، کن، فرحزاد و غیره است که باید ساخت‌وساز در مسیر رودخانه‌ها متوقف شود.

انوشیروان محسنی بندپی امروز در جلسه مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم ظرفیت‌های مختلف با آسیب‌هایی مواجه است اظهار داشت: ایران جزو چهار کشور اول بلاخیز در آسیا و بیست و پنجمین کشور در دنیا است که باید از روش‌های علمی و تخصصی برای مقابله با آسیب‌ها استفاده کرد.

وی افزود: سیل سال 1366 در استان تهران 330 کشته داشت اما در سیل امسال اقدامات پیشگیرانه، تقویت‌کننده و مهارتی انجام شد که خوشبختانه سبب شد خسارت چندانی نداشته باشیم.
طرح جامع ساماندهی روددره‌های استان تهران به زودی ابلاغ می‌شوداستاندار تهران در بازدید از دره فرحزاد: مردم از توقف در روددره‌ها خودداری کنند+ تصاویراستاندار تهران: فرونشست زمین در دشت ورامین تا 35 سانتی‌متر؛ ورودی سدلتیان به سد ماملو افزایش می‌یابد

استاندار تهران با بیان اینکه 530 کیلومتر مسیل، کانال و روددره در استان تهران داریم بیان کرد: عدم لایروبی و عدم باز بودن مسیر آب و همچنین ساخت و ساز در مسیر رودخانه سبب بروز سیل می‌شود که در این زمینه 35 نقطه در تهران شناسایی شده است.

محسنی بندپی ادامه داد: در 5 فروردین حجم آب سد کرج 80 میلیون مترمکعب، حجم سدهای لتیان و طالقان نصف بوده و ظرفیت سد ماملو خالی بوده که با پیش‌بینی انجام شده اکنون ظرفیت سد کرج به 115 میلیون مترمکعب، لتیان 55 میلیون مترمکعب و طالقان به 180 میلیون مترمکعب رسیده است.

وی با بیان اینکه آسیب‌پذیری تهران در روددره‌ها از جمله دربند، کن، فرحزاد و غیره است عنوان کرد: باران 20 دقیقه‌ای سبب بروز سیل در مرکز تهران می‌شود در همین زمینه راه نجات سوسنگرد هشدارهای زودرس بوده ولی در تهران چنین فرصتی نداریم از این‌رو باید عوامل حفاظتی تقویت شود.

استاندار تهران گفت: تعیین خسارت برای دستگاه‌ها و مردم اهمیت زیادی دارد که در این زمینه برخی پل‌ها از جمله پل گلدشت در اسلامشهر دچار آسیب شد.

محسنی بندپی در ادامه با بیان اینکه 5 استان البرز، اصفهان، کرمان، فارس و تهران به عنوان استان معین در مناطق سیل‌زده تعیین شدند تأکید کرد: دشت آزادگان در دهانه رود کرخه به استان تهران واگذار شد که وظیفه ما حفظ شهر بستان، سوسنگرد، ابوحمیظه و کوت سید نعیم بود که 25 کیلومتر سیل بند احداث شد و امروز نیز 50 سانتی‌متر سطح آب پایین آمده است که سبب می‌شود به شرایط عادی برگردیم.

وی در پایان با اشاره به عبور از شرایط اولیه در دشت آزادگان خاطرنشان کرد: اکنون مردم این مناطق نیاز به اقلام خاص از جمله پشه‌بند، پنکه، البسه، شیرخشک، لوازم بهداشتی دارند و کمک‌ها به این موارد اختصاص پیدا کند.

اخبار مرتبط