رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۸ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 20 August
  • سه شنبه 12 مارس 2019 - 06:40
  • کد خبر : 27729
  • اتاق خبر
  • چاپ خبر : همیاران پلیس نقش مهمی در کاهش حوادث جاده ای داشته اند

سردار عبدالرضا ناظری روز دوشنبه در آئین آغاز به کار همیاران پلیس شرق استان تهران که در دبستان رسالت دین ورامین برگزار شد اظهار داشت: اجرای طرح همیار پلیس به عنوان یکی از راهکارهای عملی آموزش مقرارت راهنمایی و رانندگی به کودکان است که با همکاری پلیس راهور و مدیران مدارس اجرا می شود. وی […]

سردار عبدالرضا ناظری روز دوشنبه در آئین آغاز به کار همیاران پلیس شرق استان تهران که در دبستان رسالت دین ورامین برگزار شد اظهار داشت: اجرای طرح همیار پلیس به عنوان یکی از راهکارهای عملی آموزش مقرارت راهنمایی و رانندگی به کودکان است که با همکاری پلیس راهور و مدیران مدارس اجرا می شود.
وی افزود: این که با وجود افزایش تعداد خودرو و نیز سفرهای بین شهری، شاهد کاهش میزان حوادث جاده ای می باشیم به دلیل رعایت اصول راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان و نیز اثر بخشی فعالیت همیاران پلیس است.
وی تصریح کرد: در اجرای این طرح ، دانش آموزان عضو طرح همیاران پلیس با دریافت آموزش های لازم و شرکت در دوره های عملی ، با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا می شوند تا در هنگام سفرهای نوروزی موارد تخلف را به خانواده ها بازگو و از بروز حوادث جاده ای جلوگیری کنند.
ناظری گفت: تذکرات فرزندان به اولیاء می تواند اثرگذاری بیشتری نسبت به برخوردهای پلیسی داشته و در ارتقاء فرهنگ رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی نقش به سزایی ایفا می کند.
وی با اشاره به فعالیت 11 هزار همیار پلیس در شهرستان های شرق استان تهران اظهار داشت: 6هزار و 340 دانش آموز در ورامین، یک هزار و 224 نفر در پاکدشت، 930 نفر در پیشوا، 653 نفر در دماوند، 432 نفر در پردیس، 175 نفر در فیروزکوه و یک هزار و 300 دانش آموز در شهرستان قرچک همیار پلیس هستند.
فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران افزود: اجرای طرح همیار پلیس یکی از راه های عملی در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در جامعه محسوب می شود که توانسته تا حد قابل توجهی از حوادث و تلفات جاده ای را کاهش دهد.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.

اخبار مرتبط