رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 18 August

خبراستان: فرماندار شهرستان ورامین گفت: کشاورزان ورامین باید از فناوری و تکنولوژی جدید در مصارف کشاورزی استفاده کنند. به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، جلسه توسعه و پیشرفت شهرستان ورامین با حضور حسین کاغذلو فرماندار و کارشناسان محیط‌زیست، پسماندها و نیرو از دانشگاه‌های صنعتی شریف و دانشگاه‌های اشتوتگارت آلمان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار  شد. […]

خبراستان: فرماندار شهرستان ورامین گفت: کشاورزان ورامین باید از فناوری و تکنولوژی جدید در مصارف کشاورزی استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، جلسه توسعه و پیشرفت شهرستان ورامین با حضور حسین کاغذلو فرماندار و کارشناسان محیط‌زیست، پسماندها و نیرو از دانشگاه‌های صنعتی شریف و دانشگاه‌های اشتوتگارت آلمان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار  شد.

حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین در این جلسه اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه استفاده از فناوری نوین و تکنولوژی جدید در عرصه کشاورزی است تا محصولات مناسب را به بازار عرضه کنیم.

وی گفت: در گلخانه صنعتی حصار کلی از تکنولوژی و فناوری جدید استفاده می‌شود و در این جلسه از نقاط کارشناسی برای بهتر عرضه محصولات کشاورزی استفاده خواهد شد.

فرماندار ورامین تصریح کرد: پتانسیل مطلوبی در شهرستان ورامین وجود دارد که باید از گلخانه‌های این منطقه استفاده کرد چراکه استفاده مناسب از گلخانه‌ها در مصرف آب و انرژی صرفه‌جویی خواهیم کرد.

کاغذلو تأکید کرد: در حال حاضر اشتغال دغدغه‌های همه جوانان است که می‌شود در طرح‌های گلخانه‌ای اشتغال ایجاد کرد و بهره‌وری محصولات نیز دو برابر خواهد بود و کمترین هزینه را نیز در بر خواهد داشت.

این مسؤول گفت: با توجه به معضلات زیست‌محیطی که در دشت ورامین است و این تیم تحقیقاتی به منطقه آماده و تحقیقات اولیه و مطالعاتی را به اتمام رسانند،  تحقیقات این تیم در حوزه محیط‌زیست، پسماندها، رفع بیابان‌زدایی به‌خصوص تالاب بند علی‌خان، حمل‌ونقل که استفاده بهینه از انرژی پاک و ترافیک داخل شهری بوده است.

فرماندار ورامین با بیان اینکه باید از کشاورزی سنتی فاصله بگیریم و از فناوری و تکنولوژی جدید در کشاورزی استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشاورزی ورامینی در حالت سنتی کار می‌کنند و  این کار به‌صرف کشاورزان نیست و باید تمام تلاش خود را در کاهش هزینه‌های جاری کشاورزان استفاده کنند، چراکه می‌توان با استفاده از فناوری‌های جدید از قبیل باد و خورشید که رایگان است هزینه‌های کشاورزان را در منطقه کاهش دهیم و کمک‌های لازم در جهت به وجود آوردن زیرساخت‌ها را به کارخواهیم است.

اخبار مرتبط