رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 18 August

خبراستان: رئیس اداره بهزیستی شهرستان ورامین از اجرای طرح سنجش بینای کودکان 3 الی 6 سال در این شهرستان خبر داد. اعظم هراتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ورامین با اشاره به طرح سنجش بینایی اظهار داشت: طبق سرشماری سال ۹۵ تعداد کودکان ۳ تا ۶ سالی که در سطح شهرستان ورامین آمارگیری شده […]

خبراستان: رئیس اداره بهزیستی شهرستان ورامین از اجرای طرح سنجش بینای کودکان 3 الی 6 سال در این شهرستان خبر داد.

اعظم هراتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ورامین با اشاره به طرح سنجش بینایی اظهار داشت: طبق سرشماری سال ۹۵ تعداد کودکان ۳ تا ۶ سالی که در سطح شهرستان ورامین آمارگیری شده حدود ۱۸ هزار بود که سال گذشته از این تعداد ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر را تحت پوشش سنجش بینایی قرار گرفتند.

وی در خصوص کودکانی که تاکنون در طرح سنجش شرکت کردند، گفت: در حال حاضر تعداد کودکانی که در طرح  سنجش در پایگاه‌های ثابت و سیار قرار گرفتند حدود ۹ هزار و ۸۰۰ نفر است که نسبت به سال گذشته در این ماه متأسفانه آمار نزولی داشته‌ایم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ورامین افزود: امیدواریم خانواده‌هایی که دارای کودکان ۳ تا ۶ سال هستند این طرح را جدی بگیرند، چراکه همیشه گفته‌ایم پیشگیری بهتر از درمان است و با یک تشخیص و درمان به‌موقع می‌توانیم از اختلالات شدید بینایی فرزندان  ۳ تا ۶ سال و گاهی کم بینایی و نابینایی فرزندان خود جلوگیری کنیم.

وی بیان داشت: طرح سنجش بینایی یک طرح ملی است که از سال ۷۴ در حوزه معاونت پیشگیری بهزیستی کشور در حال اجرا است و هرساله از اردیبهشت‌ماه این طرح اجرا می‌شود و تا پایان اسفندماه ادامه دارد.

وی خطاب به اولیاء گفت: انتظار ما این است که با توجه به آماری که از کودکان در سراسر کشور و استان‌های مختلف گرفته‌شده است بتوانیم پوشش  ۹۵ درصدی در طرح سنجش بینایی را داشته باشیم.

هراتی در رابطه با اجرای این طرح به‌صورت مستمر بیان داشت: در اجرای این طرح باید فرهنگ‌سازی شود، ارتقا سطح عمومی را می‌طلبد و باید نقش مهمی داشته باشد و خانواده‌ها حساسیت این موضوع را درک کنند و پی ببرند که این طرح به‌سلامت کودکانشان فکر می‌کند.

رئیس اداره بهزیستی ورامین خاطرنشان کرد: این طرح و درمان به‌موقع در هزینه‌ها هم صرفه‌جویی خواهد شد.

وی گفت: علاوه بر برنامه‌هایی که در سال گذشته داشتیم تبلیغاتی در سطح شهر برای انجام سنجش صورت گرفت و در مهدهای کودک و پایگاه‌های سیار و مدارس پیش‌دبستانی و پایگاه‌های بهداشتی و همچنین در نقاط پرتردد این طرح را انجام می‌دهیم.

هراتی در پایان اظهار کرد: امیدواریم که با تبلیغات گسترده و عزم راسخ ملی که خانواده‌ها در این خصوص خواهند داشت تا بتوانیم این طرح را به نحو احسنت انجام دهیم و این امر نیازمند همکاری خانواده‌ها است.

اخبار مرتبط