رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۲۱ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 25 June

خبراستان: تهران – ایرنا – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران از اجرای خط انتقال آب سد ماملو به شهرستان ورامین خبر داد. به گزارش ایرنا، علیرضا کارگری روز چهارشنبه در جلسه مشترک بررسی وضعیت آب رسانی و اجرای شبکه فاضلاب شهرستان ورامین که با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد اظهار […]

خبراستان: تهران – ایرنا – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران از اجرای خط انتقال آب سد ماملو به شهرستان ورامین خبر داد.

به گزارش ایرنا، علیرضا کارگری روز چهارشنبه در جلسه مشترک بررسی وضعیت آب رسانی و اجرای شبکه فاضلاب شهرستان ورامین که با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: تأمین و توزیع پایدار آب شرب شهروندان ورامین با اجرای طرح های مختلفی همچون حفر، تجهیز و راه‌اندازی چاه‌ها، اجرای خطوط انتقال و جمع‌آوری، عملیات اصلاح و توسعه شبکه آب‌رسانی انجام می‌شود.
وی افزود: یکی از مهمترین برنامه های شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی در تأمین آب شرب شهرستان ورامین، اجرای طرح انتقال آب از سد ماملو است است که این مهم با تأمین اعتبار مورد نیاز در دست اقدام است.
وی اظهار داشت: با اجرای این طرح ، شبکه توزیع آب شرب شهر ورامین به خطوط انتقال آب سد ماملو متصل می شود و با اجرای 7.5 کیلومتر لوله گذاری در اقطار 600 تا یک هزار و 200 میلی‌متری ، آب سد ماملو به ورامین می رسد.
کارگری افزود: در حال حاضر بخشی از آب شرب شهرستان های پاکدشت و قرچک از سد ماملو تأمین می شود.
وی با تأکید بر لزوم اجرای طرح های تصفیه فاضلاب و بازچرخانی آب گفت: طرح شبکه فاضلاب شهرستان ورامین با وجود محدودیت های شدید مالی، طبق برنامه زمان بندی شده در حال اجراست که تکمیل آن به همراهی و مشارکت مردم و مسئولان ورامین نیاز دارد.
مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران افزود: فاز نخست شبکه جمع آوری فاضلاب شهری ورامین به طول 200 کیلومتر است که تاکنون 94 کیلومتر آن توسط شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی تهران اجرا شده است.
وی گفت: با اجرای طرح شبکه فاضلاب ورامین، در هر شبانه روز 30 هزار متر مکعب فاضلاب تصفیه شده و پساب خروجی آن صرف فعالیت های کشاورزی و صنعت خواهد شد که این امر باعث می شود تا یکصد حلقه چاه از مدار خارج شده و آب کمتری از سفره های زیرزمینی استخراج شود.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط