رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۳ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 17 June

خبراستان: تهران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین با بیان اینکه تا پایان سال 54 استخر در شهرک گلخانه ای حصارگلی فعال می شود گفت: با فعالیت این استخرها میزان تولید ماهی این شهرستان 100 درصد افزایش می یابد. محمد حسین تاجیک عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مطالعه ایجاد مجتمع […]

خبراستان: تهران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین با بیان اینکه تا پایان سال 54 استخر در شهرک گلخانه ای حصارگلی فعال می شود گفت: با فعالیت این استخرها میزان تولید ماهی این شهرستان 100 درصد افزایش می یابد.

محمد حسین تاجیک عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مطالعه ایجاد مجتمع گلخانه‌ای در روستای حصارگلی از توابع بخش جوادآباد ورامین در زمینی به مساحت یک هزار و 370 هکتار از سال 81 آغاز و امور زیربنایی آن از سال 84 شروع شد.
وی ادامه داد: این مجتمع با هدف ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی، افزایش تولید محصولات گلخانه‌ای، افزایش راندمان آب آبیاری و مصرف بهینه آب به دلیل استقرار گلخانه‌های مدرن و نیز تولید ماهی در استخرهای دو منظوره احداث شده است.
به گفته مدیر جهاد کشاورزی ورامین، این مجتمع درحال حاضر استعداد بالقوه برای داشتن 35 استخر ژئوممبران و بتنی با ظرفیت 800 تا هزار مترمکعب برای ماهی دار کردن دارد.
وی بااشاره به اینکه 28 استخر درحال حاضر در حصارگلی فعال است، گفت: استخرهای دومنظوره این شهرک گلخانه ای تا پایان سال به 54 استخر خواهد رسید.
تاجیک میزان تولید ماهیان خوراکی ورامین را 100 تن اعلام کرد و گفت: با بهره گیری از این استخرهای دومنظوره ، ظرفیت تولید ماهیان خوراکی ورامین 100 درصد افزایش می یاید.
وی در مورد زمان آغاز به کار این استخرها گفت: باتوجه به دبی آب و دما، استخرهای ذخیره آب شهرک گلخانه ای حصارگلی از ابتدای سال آینده، می تواند جهت پرورش ماهیان گرمآبی (کپور، آمور و…) کار خود را شروع کند.
تاجیک خاطرنشان کرد: بنابر پیشنهاد اداره دام شهرستان ورامین، متقاضیان دارای استخرهای آماده حصارگلی برای دریافت پروانه نظام صنفی (جهت پرورش ماهی) اقدام کنند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، استفاده دوگانه از استخر کشاورزی، علاوه بر اشتغال زایی برای 20 نفر، موجب صرفه جویی در مصرف آب نیز می شود و همچنین آب این استخر به دلیل داشتن مواد مغذی برای مصارف کشاورزی بسیار مفید است و استفاده از کود شیمیایی را کاهش می دهد.

 

اخبار مرتبط