رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۲۱ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 25 June

خبراستان: نماینده مردم ورامین با بیان اینکه طرح استانی شدن انتخابات به معنای حاکمیت لیست است، گفت: مگر در حال حاضر کیفیت نمایندگان ۳۰ نفره تهران که به صورت لیستی و حزبی انتخاب شده اند خیلی بالا است؟ به گزارش جهان نيوز، سیدحسین نقوی حسینی، نماینده مردم ورامین در ارزیابی اش نسبت به طرح استانی […]

خبراستان: نماینده مردم ورامین با بیان اینکه طرح استانی شدن انتخابات به معنای حاکمیت لیست است، گفت: مگر در حال حاضر کیفیت نمایندگان ۳۰ نفره تهران که به صورت لیستی و حزبی انتخاب شده اند خیلی بالا است؟

به گزارش جهان نيوز، سیدحسین نقوی حسینی، نماینده مردم ورامین در ارزیابی اش نسبت به طرح استانی شدن انتخابات اظهار داشت: این طرح نیازمند برخی زیر ساخت‌ها است که در حال حاضر از این زیرساخت‌ها بی بهره هستیم.

وی با بیان اینکه نماینده مجلس حلقه واسط میان مردم و حاکمیت است افزود: در حال حاضر مردم پناهگاهی به نام نماینده مجلس دارند که برای حل مشکلات شان به نماینده خود مراجعه می‌کنند.استانی شدن انتخابات این حلقه واسط میان مردم و حاکمیت را تضعیف می‌کند و در واقع نماینده را از ملت می‌گیرد.

نقوی حسینی تاکید کرد: با توجه به اینکه در استانی شدن انتخابات نماینده باید در سطح استان رای بیاورد تعهدی به مردم نداشته و خود را محتاج به رای مردم نمی‌بیند بنابراین این طرح با روح مردم سالاری و قانون اساسی مغایرت دارد و در عین حال حاکمیت زر و زور و تزویر را تقویت می‌کند.

نماینده مردم ورامین در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه نماینده باید در سطح استان رقابت کند به دامان قدرت و ثروت و بسیاری از ابزار‌های دیگر متوسل می‌شود بنابراین طرح استانی شدن انتخابات حاکمیت قدرت و نه حاکمیت مردم را تقویت می‌کند.

وی طرح استانی شدن انتخابات را در مجموع به نفع نظام، مردم و مجلس ندانست و یادآور شد: اگر زیرساخت‌های لازم فراهم بود شاید استانی شدن انتخابات به کیفیت انتخابات کمک می‌کرد گرچه این موضوع هم صددرصد نیست چرا که این طرح باعث می‌شود لیست‌ها در مجلس حاکم شوند و حاکمیت لیست شکل بگیرد. مانند حضور نمایندگان مردم تهران در مجلس که از طریق لیست انتخاب شدند.

نقوی حسینی باطرح این پرسش که مگر در حال حاضر کیفیت نمایندگان ۳۰ نفره تهران که به صورت لیستی و حزبی انتخاب شده اند خیلی بالا است؟ خاطرنشان کرد: از سوی دیگر باتوجه به اینکه در لیستی انتخاب شدن حتی یک نفر هم از جریان مقابل به مجلس راه پیدا نمی کند، به نظر می رسد که انتخاب لیستی چندان واقعی نباشد.

اخبار مرتبط