رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۲۱ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 25 June

خبراستان: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت : خانه های هلال در مناطق روستایی استان تهران احداث می شود به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، حسین کتابداردر جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان ورامین گفت:این استان با داشتن تنها ۴۳ هزار متر مربع سوله مدیریت بحران ، یکی از محروم ترین استان های کشور […]

خبراستان: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت : خانه های هلال در مناطق روستایی استان تهران احداث می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، حسین کتابداردر جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان ورامین گفت:این استان با داشتن تنها ۴۳ هزار متر مربع سوله مدیریت بحران ، یکی از محروم ترین استان های کشور در استقرار این اماکن است.
وی اظهار داشت :استان تهران به عنوان پایتخت سیاسی کشور یکی از محرومترین و کم برخوردارترین مناطق ، در بسیاری از شاخص های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی است که این مهم در حوزه مدیریت بحران نیز آثار خود را نشان داده است.
وی افزود : استان تهران با جمعیت ۱۴ میلیون نفری ، تراکم ۷۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع و ۱۳۰ هزار کیلومتر مربع وسعت ، تنها ۴۳ هزار متر مربع سوله مدیریت بحران برای انبار آذوقه در اختیار دارد که این سوله ها در شهرستان های حسن آباد ، پاکدشت ، دماوند و رباط کریم مستقر است.
وی تأکید کرد: باید توجه داشت ، جمعیت هلال احمر تنها ۲ درصد از اقلام ۱۶ گانه ضروری مورد نیاز در مواقع بروز بحران را در اختیار شهرستان های قرار می دهد و با ساخت و جانمایی سوله های بیشتر می توان از کالای بیشتری در هر شهرستان ذخیره کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از تشکیل خانه های روستایی هلال احمر در مناطق روستایی این استان خبر داد و گفت : هلال احمر قدیمی ترین نهاد در نظام نوین ایران است که عمر فعالیت آن به دوران قاجاریه باز می گردد.
وی افزود : هلال احمر در صحنه ها و حوادث مختلف طبیعی و غیر طبیعی ، چه داخل کشور و چه در سطح بین الملل در کنار مردم حضور داشته و تسکین دهنده آلام مردم بوده است.
کتابدار از هلال احمر جمهوری اسلامی به عنوان یک موسسه خیریه غیرانتفاعی یاد کرد و افزود : مهمترین رسالت هلال احمر در کنار خدمت رسانی در زمان بروز بحران ، آموزش عموم مردم است تا شعار هر خانواده یک امدادگر این جمعیت محقق شود.
وی اظهار داشت: یکی از مقوله هایی که در آموزش جمعیت هلال احمر نقش دارد ، فراگیر نمودن آموزش ها برای همه جامعه است لذا تشکیل خانه های هلال احمر در مناطق روستایی و محلات حاشیه ای شهرها اولویتی است که در دستور کار جمعیت هلال احمر استان تهران قرار دارد.
وی گفت : خانه های هلال از دیرباز تاکنون با اسم خانه داوطلب شکل گرفته و فعالیت خود را آغاز کرده است ولی با توجه به اقدامات موثری که دولت در مناطق روستایی انجام داده و آبادانی را بار دیگر به روستانشینان هدیه کرده است ، تشکیل خانه های هلال می تواند در دست یابی به اهداف هلال احمر نقش آفرین باشد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با تأکید بر لزوم توجه دهیاران به تشکیل خانه های هلال احمر در مناطق روستایی گفت: خانه های هلال به عنوان شعبه کوچه هلال احمر و با هدف ارائه آموزش های داوطلبانه تشکیل می شود.
وی تصریح کرد: دهیاران می توانند از ظرفیت های موجود در روستا از جمله مدارس ، مساجد و خانه های بهداشت به منظور ایجاد خانه های هلال استفاده کنند.

اخبار مرتبط