رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۷ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 22 May

خبراستان: امام جمعه پیشوا از پیاده روی جاماندگان ارض طوس از شهرها و روستاهای اطراف پیشوا به سمت آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم علیه‌السلام خبر داد. به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین روح الله باقری  با بیان این که پیاده روی در تاریخ اسلام نزد اهل بیت علیهم‌السلام دارای ارزش و جایگاه […]

خبراستان: امام جمعه پیشوا از پیاده روی جاماندگان ارض طوس از شهرها و روستاهای اطراف پیشوا به سمت آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم علیه‌السلام خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین روح الله باقری  با بیان این که پیاده روی در تاریخ اسلام نزد اهل بیت علیهم‌السلام دارای ارزش و جایگاه خاصی است، اظهار داشت: بزرگان دینی ما از گذشته با پای پیاده به مشهد مقدس سفر می‌کردند، شیخ مفید نیز دارای سفرهای متعددی برای حضور در مشهد الرضا علیه‌السلام بود که این موضوع نشان از اهمیت پیاده روی نزد بزرگان دینی است.

وی گفت: همزمان با ایام شهادت امام رضا علیه‌السلام پیاده روی تا مشهد مقدس هر ساله با حضور خیل عاشقان برگزار می شود، در جنوب استان تهران نیز کسانی که از این قافله جا مانده اند از شهرها و روستاهای اطراف با پای پیاده برای عرض ارادت به ساحت مقدس امام رضا ع به سمت حرم برادر ایشان، حضرت جعفربن موسی الکاظم علیه‌السلام حرکت می کنند.

امام جمعه پیشوا عنوان کرد: تجمعات و پیاده‌روی‌های داخل کشور به خصوص در منطقه پیشوا به عنوان مبدا قیام ۱۵ خرداد ۴۲ نشان دهنده این است که مردم علی‌رغم تمام هجمه‌های فرهنگی، از خاندان اهل بیت جدا نخواهند شد.

وی افزود: این پیاده‌روی که هرساله باشکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود اهداف مختلفی دارد که از جمله آن‌ها بهره‌مندی از ثواب پیاده‌روی در این روز، ارائه ماکتی کوچک از پیاده‌روی اربعین و همچنین معرفی امامزاده واجب‌التعظیم حضرت جعفربن موسی الکاظم علیه‌السلام است.

باقری با بیان اینکه شرایط لازم برای پذیرایی از زائران حرم حضرت جعفربن موسی الکاظم علیه‌السلام مهیا است، بیان داشت: مردم پیشوا، ورامین و روستاهای اطراف به صورت خودجوش با برپایی ایستگاه‌های صلواتی در مسیر پیاده‌روی به استقبال زائرین می روند.

امام جمعه پیشوا در پایان تصریح کرد: امامزاده جعفر علیه‌السلام متعلق به همه است که باید در تکریم این ولی نعمت جنوب استان تهران همت عملی و جهادی با ظرایف هنری و فرهنگی به کار گرفت و باید با استفاده درست از هنر و فرهنگ ناب اسلامی امامزاده جعفر علیه‌السلام بیشتر معرفی شود.

اخبار مرتبط