رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۷ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 22 May

خبراستان: تهران- ایرنا- معاون اداره کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی قوه قضاییه گفت: طرح بهره مندی از ظرفیت های مردمی برای کاهش خشونت در روستاهای شهرستان قرچک اجرایی شد. به گزارش ایرنا از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، امین همتی نژاد روز سه شنبه با بیان مطلب فوق […]

خبراستان: تهران- ایرنا- معاون اداره کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی قوه قضاییه گفت: طرح بهره مندی از ظرفیت های مردمی برای کاهش خشونت در روستاهای شهرستان قرچک اجرایی شد.

به گزارش ایرنا از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، امین همتی نژاد روز سه شنبه با بیان مطلب فوق افزود: این طرح با استفاده از ظرفیت های مردمی و به منظور کاهش خشونت و پیشگیری از آن در یکی از روستاهای شهرستان قرچک آغاز شده و قرار است در سطح کشور اجرایی شود.
وی اظهار داشت: قرچک به عنوان یکی از شهرهای حاشیه تهران انتخاب شده که با توجه به وضعیت گرانی و تورم چند ماهه اخیر، با موجی از افزایش جمعیت روبرو بوده است که به دلیل گرانی اجاره مسکن از تهران به این شهرستان مهاجرت کرده­اند و همچنان این روند ادامه دارد.
همتی نژاد اضافه کرد: در روستاهای قرچک بافت متنوعی از قومیت­های مختلف سراسر کشور زندگی می­کنند و به همین دلیل بیشتر دعواها و نزاع ­های این منطقه قومی- قبیله­ای است. همچنین تعداد قابل توجهی از مهاجران کشورهای همسایه در این شهرستان زندگی می کنند.
وی گفت: بر اساس طرح اداره کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی قوه قضاییه، سازمان دفاع از قربانیان خشونت که نهادی مردمی است با همکاری مشاوران و روانشناسان در مساجد روستاهای موردنظر، نشست ­هایی با حضور ساکنان 12 تا 24 سال تشکیل می­دهند و با استفاده از نظرات ساکنان، آسیب ها و مشکلات و راه حل آنها را شناسایی می کنند.
همتی نژاد افزود: شرکت کنندگان در این نشست­ها قرار نیست قربانی خشونت یا خود مرتکبان خشونت باشند بلکه از همه طیف داخل این جامعه آماری می گنجند و همه کارها توسط خود مردم انجام می­شود و تمام مراحل مداخله آموزشی به صورت استاد شاگردی در این طرح حذف می­شود و شرکت کنندگان به صورت غیرمستقیم با شیوه های مصاحبه­گری به صحبت کردن ترغیب می­شوند.
معاون اداره کل پیشگیری­های مردمی ومشارکت­های مدنی قوه قضاییه افزود: برای اجرای بهتر و به منظور فراهم کردن تمهیدات لازم برای پیش برد این طرح، نخست نشستی با حضور مسئولان شهرستان از جمله دادستان، بخشدار مرکزی، رئیس اداره آموزش و پرورش، رئیس اداره بهزیستی و فرماندهی انتظامی قرچک و همچنین دهیار و شورای شهر و پاسگاه محله داودآباد برگزار شده است.
وی اضافه کرد: همچنین کارشناسان و همکاران این طرح با حضور در روستای داودآباد و باقرآباد با انجام بازدید میدانی از این مناطق سعی در شناسایی بهتر داشتند و توانستند این مهم را در دیدار با اعضای شورای روستا و مرکز خیریه کامل کنند.

اخبار مرتبط