رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۷ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 22 May

خبراستان: انتخابات هیئت رئیسه شورای روابط‌عمومی‌های دولتی شهرستان قرچک، روز یک‌شنبه 11 آذر 97 برگزار شد که ۳۹ مدیر روابط عمومی ادارات شهرستان، هیئت رئیسه جدید این شورا را انتخاب کردند. به گزارش راوی امروز، در رأی‌گیری این انتخابات که با حضور و نظارت مستقیم مدیرکل روابط‌عمومی استانداری تهران برگزار شد، دو تخلف آشکار اتفاق […]

خبراستان: انتخابات هیئت رئیسه شورای روابط‌عمومی‌های دولتی شهرستان قرچک، روز یک‌شنبه 11 آذر 97 برگزار شد که ۳۹ مدیر روابط عمومی ادارات شهرستان، هیئت رئیسه جدید این شورا را انتخاب کردند.

به گزارش راوی امروز، در رأی‌گیری این انتخابات که با حضور و نظارت مستقیم مدیرکل روابط‌عمومی استانداری تهران برگزار شد، دو تخلف آشکار اتفاق افتاد که باید رسیدگی و این تخلفات جبران شود:

۱- اتاق اصناف شهرستان طبق قانون، شخصیت حقوقی غیردولتی، غیرانتفاعی و غیر تجاری دارد؛ بنابراین حضور مسئول روابط‌عمومی این نهاد غیردولتی در شورای روابط‌عمومی‌های دولتی شهرستان  قرچک بر مبنای ماده دوم اساس نامه شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان تهران، غیرقانونی است.

در این ماده تصریح شده است:

«حوزه فعالیت این شورا منحصر به روابط عمومی‌های سازمان‌ها، ادارات کل نهادها، شرکت‌ها، شهرداری‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات دولتی است که در سطح استان تهران فعالیت می‌نمایند».

بر اساس این ماده قانونی، چون اتاق اصناف غیردولتی است، پس حضور مسئول روابط‌عمومی این نهاد غیردولتی در این شورا غیرقانونی است.

ضمن این‌که در بند دوم ماده ۱۴ همین اساس‌نامه‌ درخصوص شرایط عضویت در هیئت رئیسه، به صراحت عنوان شده است:

«دارا بودن مدرک کارشناسی با حداقل یک سال سابقه کار در روابط‌عمومی یا حداقل کاردانی با پنج سال سابقه کار در روابط‌عمومی».

براساس این ماده قانونی نیز مسئول روابط‌عمومی اتاق اصناف، مدرک کارشناسی و پنج سال سابقه کار در روابط‌عمومی ندارد و بر مبنای همین ماده قانونی، وی صلاحیت عضویت در هیئت رئیسه شورای روابط‌عمومی‌ها را ندارد.

۲- مسئول روابط‌عمومی بنیادشهید و امور ایثارگران شهرستان، کارمند رسمی آموزش‌وپرورش است و بنابراین، حکم انتصاب و فعالیت وی در بنیادشهید غیرقانونی است چراکه دوشغله محسوب می‌شود.

به این ترتیب، حضور وی در شورای روابط‌عمومی‌های شهرستان قرچک غیرقانونی بوده و عضویت این مسئول در هیئت رئیسه شورا نیز بالطبع غیرقانونی است.

اخبار مرتبط