رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
  • الأحد ۷ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Sunday 16 December

خبراستان: شهردار منطقه 20 در جریان بازدید میدانی از محله های ناحیه 6 این منطقه، نقاط تفرجگاهی و فضاهای بکر این ناحیه را بستر مناسبی برای ایجاد تورهای طبیعت گردی برشمرد. به گزارش راوی امروز، فرهاد افشار در ادامه بازدیدهای میدانی از نواحی هفتگانه، این بار از محله های ناحیه ۶ بازدید کرد و در […]

خبراستان: شهردار منطقه 20 در جریان بازدید میدانی از محله های ناحیه 6 این منطقه، نقاط تفرجگاهی و فضاهای بکر این ناحیه را بستر مناسبی برای ایجاد تورهای طبیعت گردی برشمرد.

به گزارش راوی امروز، فرهاد افشار در ادامه بازدیدهای میدانی از نواحی هفتگانه، این بار از محله های ناحیه ۶ بازدید کرد و در جلسه هم اندیشی این بازدید گفت: کوه بی بی شهربانو، طبیعت بکر و زمین های کشاورزی محله های عباس آباد و تقی آباد از موقعیت های مناسب برای ایجاد گردشگری های بومی و طبیعت گردی محسوب می شوند که می توانند به نقاط تفرجگاهی برای شهروندان شهرری و شهر تهران تبدیل شوند.

افشار با اشاره به اینکه ناحیه ۶ منطقه بیست ۴۵ کیلومترمربع مساحت دارد که کمتر از یک درصد آن مسکونی است، افزود:

موقعیت های مناسب و محرک های اقتصادی این محدوده شناسایی شده اند و به زودی مرحله مطالعاتی طرح توسعه شهرری با نگاه رونق اقتصادی آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش از این درآمد مدیریت شهری از فروش تراکم بوده است، گفت: در حال حاضر در شرایطی هستیم که برای سال جاری، ۱۷ هزار میلیارد درآمد برای شهرداری تهران پیش بینی شده است که در این زمان بایستی ۱۰ هزار میلیارد تومان آن محقق می شد ولی ۷ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم.

افشار با اشاره به اینکه با توجه به فضای حاکم بر شهرداری تهران و مشکلاتی که بابت تامین درآمد دارند نمی توان انتظار اجرای پروژه های جدید داشت، گفت: ولی با توجه به این شرایط با نگاه مدیریتی می توان چاره اندیشی کرد و راهکارهای موثر و مناسب با این شرایط ارائه داد.

وی استفاده صحیح از پتانسیل های شهرری را راه حلی برای برون رفت از مشکلات شهری برشمرد و گفت: حضور سرمایه گذاران می تواند باعث رونق کسب و کار و در نهایت افزایش ارزش افزوده زمین ها شود و این مهم در چشم انداز جدید مدیریت شهری منطقه ۲۰ نیز دیده شده است.

بازدید میدانی شهردار منطقه ۲۰ که به همراه مدیران ارشد شهرداری منطقه از محله های ناحیه ۶ انجام شد با نشست هم اندیشی در سرای محله عباس آباد و دریافت نقطه نظرات و گفتگو با شورایاران محله های عباس آباد، تقی آباد، شهرک شهید مفتح و شهید بهشتی با هدف بررسی مشکلات و ارائه راهکار های عملیاتی ادامه یافت.

اخبار مرتبط