رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 16 July

خبراستان: تور بازدید مجموعه‌داران از شهر پاکدشت با هدف آشنایی بیشتر مجموعه‌داران با یکدیگر و آشنایی با افرادی که صنایع دستی تولید می‌کنند، برگزار می‌شود. ایران اکونومیست – به گزارش ایران اکونومیست، منوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه‌داران ایران اظهار کرد: انجمن مجموعه‌داران ایران هر ساله تور‌های تخصصی مجموعه‌داران را برگزار می‌کند. یازدهمین تور تخصصی مجموعه‌داران […]

خبراستان: تور بازدید مجموعه‌داران از شهر پاکدشت با هدف آشنایی بیشتر مجموعه‌داران با یکدیگر و آشنایی با افرادی که صنایع دستی تولید می‌کنند، برگزار می‌شود.

ایران اکونومیست – به گزارش ایران اکونومیست، منوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه‌داران ایران اظهار کرد: انجمن مجموعه‌داران ایران هر ساله تور‌های تخصصی مجموعه‌داران را برگزار می‌کند. یازدهمین تور تخصصی مجموعه‌داران به بازدید از شهر پاکدشت، روستای جیتو و روستای محمد‌آباد عرب‌های پیشوا اختصاص پیدا کرده است.

وی افزود: مجموعه‌داران در قالب این تور از موزه خصوصی دکتر کرمانی، صنایع دستی روستای جیتو مربوط به فرجامی، یکی از هنرمندان این روستا و کارگاه گلاب‌گیری زنی کارآفرین به نام تاجیک بازدید می‌کنند. این تور در تاریخ ۲۴ آبان‌ماه با شرکت بیش از ۳۰ نفر از مجموعه‌داران برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این نوع تور‌ها و بازدیدها، آشنایی بیشتر مجموعه‌داران با یکدیگر و آشنایی آن‌ها با افرادی است که صنایع دستی تولید می‌کنند. آشنایان مجموعه‌داران با فعالان صنایع دستی منجر به جای‌گیری محصولات صنایع دستی در کلکسیون‌های مجموعه‌داران می‌شود.

گفتنی است؛ مجموعه‌داری امروزه جایگاه خاصی در سطح جهان پیدا کرده است. این امر در کشور ما نیز جایگاه خودش را پیدا کرده و به اندازه‌ای اهمیت دارد که برخی از مسئولان تلاش می‌کنند مجموعه‌داران را به تأسیس موزه ترغیب کنند. در این میان به نظر می‌رسد که راهیابی هرچه بیشتر صنایع دستی به کلکسیون مجموعه‌داران می‌تواند علاوه بر رونق بخشیدن به امر مجموعه‌داری، صنایع دستی کشورمان را بیش از پیش به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کند.

اخبار مرتبط