رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 18 August

خبراستان: پیشوا- فرماندار پیشوا بر لزوم ارائه آموزش پدافند غیر عامل به مردم و دانش آموزان پیشوا تاکید کرد. به گزارش خبرنگار مهر، حسین عباسی صبح سه شنبه در مراسم برگزاری مانور پدافند غیرعامل که در مدرسه الغدیر شهرستان پیشوا برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به اینکه هر کشوری شرایط و موقعیت‌های […]

خبراستان: پیشوا- فرماندار پیشوا بر لزوم ارائه آموزش پدافند غیر عامل به مردم و دانش آموزان پیشوا تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین عباسی صبح سه شنبه در مراسم برگزاری مانور پدافند غیرعامل که در مدرسه الغدیر شهرستان پیشوا برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به اینکه هر کشوری شرایط و موقعیت‌های مختلفی را تجریه می ‌کند برای پیشگیری و کاهش آسیب پذیری در مقابل خطرات و تهدیدها، اقداماتی به منظور کسب آمادگی مدنظر قرار می گیرد.

وی افزود: پدافند غیرعامل یکی از موضوعات مهمی است که طی سال های اخیر با تاکیدمقام معظم رهبری در سطح کشور عمومیت پیدا کرده و بر اساس فرمان معظم له سازمانی به همین نام در کشور تشکیل شده تا اقدامات و طرح های این حوزه راهبری و هدایت شده و با انسجام بیشتری انجام پذیرد.

عباسی خاطرنشان کرد: پدافند عامل دفاع در برابر دشمن با به کارگیری سلاح ها و تجهیزات جنگی است که کشورمان در دوران هشت سال دفاع مقدس با این موضوع روبرو بود و در یک جنگ نابرابر شهدای گرانقدری را تقدیم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی کرده است.

عباسی با تاکید بر لزوم نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیرعامل، بیان داشت: همه دستگاه های اداری و آموزشی باید برای توسعه فرهنگ پدافند غیرعامل تلاش کنند و ضمن ارائه آموزش های لازم و بروزسانی اطلاعات جامعه هدف خود، تمرین و ممارست را به عنوان یکی از مولفه های پدافند غیرعامل به منظور ارزیابی میزان آمادگی  و اثربخشی آموزش ها مورد توجه قرار دهند تا شاهد کمترین آسیب های جانی و مالی در رویارویی با خطرات و تهدیدات احتمالی باشیم.

وی افزود: علاوه بر پدافند غیرعامل، توجه به موضوعی به نام مدیریت بحران نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است که با موضوع پدافند دارای تفاوت ها و شباهت هایی است و در آن مجموعه اقدامات لازم برای پیشگیری، نجات، کاهش خسارت، عادی کردن وضعیت و بالاخره ترمیم و بازسازی شرایط که بر اساس عوامل طبیعی و غیرطبیعی ایجاد شده است، انجام می گیرد و لازم است در هر دو بحث پدافند غیرعامل و مدیریت بحران آموزش های لازم به اقشار مختلف مردم به خصوص دانش آموزان ارائه شود.

عباسی با تاکید بر لزوم نکوداشت هفته پدافند غیرعامل از سوی دستگاه های اداری شهرستان گفت: در حوزه پدافند غیرعامل فعالیت هایی در سطح شهرستان پیشوا صورت گرفته و  دراین هفته نیز، برنامه های مختلفی از سوی ادارات و مجموعه فرمانداری به عنوان متولی شورای پدافند غیرعامل شهرستان پیش بینی شده که بخشی از آنها به اجرا درآمده و بخشی نیز در روزهای آتی انجام خواهد پذیرفت.

اخبار مرتبط