رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۴ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 21 March

خبراستان: وظیفه دهیاران اقدامات عملی و اثر بخش است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ حسین عباسی امروز در جمع دهیاران و در مراسم معرفی سیروس جعفری به‌عنوان مسئول هماهنگی امور بخشداری مرکزی شهرستان پیشوا گفت: در حال حاضر که سطح خدمات عمرانی در روستاها به مرحله قابل قبولی رسیده است، دهیاران باید به دنبال ایجاد اشتغال […]

خبراستان: وظیفه دهیاران اقدامات عملی و اثر بخش است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ حسین عباسی امروز در جمع دهیاران و در مراسم معرفی سیروس جعفری به‌عنوان مسئول هماهنگی امور بخشداری مرکزی شهرستان پیشوا گفت: در حال حاضر که سطح خدمات عمرانی در روستاها به مرحله قابل قبولی رسیده است، دهیاران باید به دنبال ایجاد اشتغال و درآمد پایدار روستایی باشند تا با استفاده از اعتبارات مالیات بر ارزش‌افزوده‌ای که به‌حساب دهیاری‌ها واریز می‌شود، زمینه توسعه تولید و اشتغال را در این مناطق فراهم سازند.

وی افزود: دهیاران فقط مسئول انجام امورات عمرانی در روستاها نیستند بلکه باید در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و سایر اموری که مرتبط با مردم است، ورود جدی داشته باشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان پیشوا گفت: مقاوم‌سازی، توسعه فضای سبز، توسعه بوم گردی، ایجاد اشتغال و جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز ازجمله کارویژه هایی است که برای دهیاران در روستاها تعریف‌شده و دهیاران موظف هستند اقدامات عملی و اثربخشی را در این راستا انجام دهند.

وی افزود: دولت تسهیلات خوبی را در این زمینه مقاوم سازی در نظر گرفته است و دهیاران باید تلاش کنند تا ضمن آگاهی بخشی به مردم آنان را به سمت استفاده از این تسهیلات به‌منظور مقاوم‌سازی منازل روستایی سوق دهند زیرا ممکن است حادثه‌ای مانند زلزله خسارات و تبعات جبران‌ناپذیری را متوجه مردم سازد.

عباسی گفت: تهیه شناسنامه جامع کارهای عمرانی، رعایت تشریفات قانونی و سلسله‌مراتب اداری، سرعت بخشی به امور و رعایت قوانین و مقررات مالی و اداری از دیگر وظایف دهیاران است.

اخبار مرتبط