رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۴ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 21 March

خبراستان: تهران -ایرنا- سرپرست فرمانداری پیشوا گفت : دهیاران موظفند به منظور پیشرفت مناطق روستایی ، اقدامات عملی و اثربخشی را در حوزه عمران روستایی انجام دهند و نسبت به فعالیت های فرهنگی نیز اهتمام داشته باشند. به گزارش ایرنا ، حسین عباسی روز پنجشنبه در جلسه مشترک با دهیاران بخش های مرکزی و جلیل […]

خبراستان: تهران -ایرنا- سرپرست فرمانداری پیشوا گفت : دهیاران موظفند به منظور پیشرفت مناطق روستایی ، اقدامات عملی و اثربخشی را در حوزه عمران روستایی انجام دهند و نسبت به فعالیت های فرهنگی نیز اهتمام داشته باشند.

به گزارش ایرنا ، حسین عباسی روز پنجشنبه در جلسه مشترک با دهیاران بخش های مرکزی و جلیل آباد افزود: دهیاران موظفند با عمل به معیارها و شاخص‌های تعیین‌شده برای یک مدیر در نظام اسلامی و با باور و اعتقاد قلبی نسبت به سیاست‌های دولت، خدمت‌رسانی به مردم روستاها را تسهیل و تسریع کنند.
وی عزت‌نفس و درستکاری را از الزامات کاری دهیاران به‌عنوان مدیران روستایی دانست و اظهار داشت: دهیاران در اصل نمایندگان دولت در روستاها هستند و باید سیاست‌های دولت را باور داشته باشند ، در غیر این صورت نمی توانند دولت را همراهی و سیاست‌های ابلاغی را تبیین و اجرا کنند.
سرپرست فرمانداری پیشوا با تأکید بر لزوم خدمت رسانی شایسته و بی‌منت به مردم گفت:خدمت به مردم شب و روز نمی‌شناسد و همه مدیران شهرستان ازجمله دهیاران موظفند تا به‌صورت شبانه‌روزی سطح منطقه را رصد و پایش کرده و پاسخگوی نیازهای مردم باشند و در جهت رفع مشکلات آن‌ها گام بردارند.
عباسی اظهار داشت: دولت نگاه ویژه ای به روستاها دارد و دهیاران باید این نگاه را تقویت کرده و با افزایش میزان امکانات ، از مهاجرت روستائیان به شهرها بکاهند.
فرماندار شهرستان پیشوا با تأکید بر لزوم پیگیری دهیاران بر اجرای کارویژه های تعریف‌شده در روستاها خاطرنشان کرد: مقاوم‌سازی، توسعه فضای سبز، توسعه بوم گردی، ایجاد اشتغال و جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز ازجمله کارویژه هایی است که برای دهیاران در روستاها تعریف‌شده و دهیاران موظف هستند اقدامات عملی و اثربخشی را در این راستا انجام دهند.
وی مقاوم‌سازی منازل روستایی را ضروری دانست و افزود: دولت تسهیلات ویژه ای را برای مقاوم سازی در نظر گرفته و دهیاران باید تلاش کنند تا ضمن آگاهی بخشی به مردم آنان را به استفاده از این تسهیلات مقاوم‌سازی منازل روستایی ترغیب کنند.
عباسی اشتغال‌زایی در روستاها را یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها و سیاست‌های مدنظر عنوان کرد و اظهار داشت: حال حاضر که سطح خدمات عمرانی در روستاها به مرحله قابل قبولی رسیده است، دهیاران باید به دنبال ایجاد اشتغال و درآمد پایدار روستایی باشند.
فرماندار شهرستان پیشوا گفت: دهیاران فقط مسئول انجام امورات عمرانی در روستاها نیستند بلکه باید در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و سایر اموری که مرتبط با مردم است، ورود جدی داشته باشند.
پیشوا با 80 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط