رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۴ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 21 March

خبراستان: رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران در خصوص مشکل رساندن دان به مرغداری‌ها گفت: در بندرگاه‌ها بار بسیار زیاد است اما ماشین کافی برای حمل بار تا مراکز تولید وجود ندارد. به گزارش بورس‌نیوز، ناصر نبی‌پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران در خصوص مشکل رساندن دان به مرغداری‌ها اظهار کرد: در بندرگاه‌ها بار […]

خبراستان: رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران در خصوص مشکل رساندن دان به مرغداری‌ها گفت: در بندرگاه‌ها بار بسیار زیاد است اما ماشین کافی برای حمل بار تا مراکز تولید وجود ندارد.

به گزارش بورس‌نیوز، ناصر نبی‌پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران در خصوص مشکل رساندن دان به مرغداری‌ها اظهار کرد: در بندرگاه‌ها بار بسیار زیاد است اما ماشین کافی برای حمل بار تا مراکز تولید وجود ندارد.

وی افزود: پشتیبانی امور دام سعی در جبران این مشکل داشته و تاجایی که توان داشته به ما دان رسانده اما خود این ارگان هم نتوانسته بار خود را ترخیص کند.

نبی‌پور گفت: انبارهای بندر پر است اما دان به دست مرغدار نمی‌رسد. حواله‌ها را بندر به ما و پشتیبانی امور دام می‌دهد اما کافی نیست و ما مجبور هستیم برای سیر کردن مرغ‌ها غذای دام را از همدیگر قرض کنیم. با این وضع مرغ‌ها گرسنه می‌مانند و تلف خواهند شد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران در رابطه با مداخله دولت در حل این معضل خاطرنشان کرد: دولت باید در این زمینه مداخله کند و مشکل کرایه حمل‌ونقل کامیون‌دارها را حل کند. در حال حاضر دولت کامیون‌دارها و مرغداران را روبه‌روی هم قرار داده است.

وی با اشاره به تعیین نرخ حمل‌ونقل تصریح کرد: کامیون‌دارها با وزارت راه در خصوص محاسبه هر کیلومتر به توافق رسیده بودند و رئیس‌جمهور هم پذیرفته بود اما دولت هنوز این نرخ را اعلام نکرده است. پشتیبانی امور دام هم به این دلیل که ارگان دولتی محسوب می‌شود و نمی‌تواند پشت بارنامه بدهد.

نبی‌پور در ادامه گفت: خوراک دام به میزان بسیار اندکی به صورت ریلی ارسال می‌شود اما آنقدر نیست که مشکلی را حل کند در ضمن بیشتر انبارهای پشتیبانی و شرکت‌ها ریلی نیست و نمی‌توان از این طریق دان را به مرغداران رساند.

وی افزود: تنها استان‌هایی مانند خراسان، مرکزی و کرج به میزان قطره‌چکانی از طریق ریل، دان و خوراک دریافت می‌کنند. بیشتر تحریم‌های ما داخلی است و ما خودمان هم به هم رحم نمی‌کنیم.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران در خصوص قیمت تخم‌مرغ اذعان کرد: تخم‌مرغ در حال حاضر هرکیلو 7500 تومان است و هرشانه تخم‌مرغ به حدود 16 هزار تومان می‌رسد. قیمت هر عدد تخم‌مرغ هم حدود 700 تومان است.

وی تاکید کرد: قیمت‌ها آنقدر بالا رفته است که تولید صرف نمی‌کند و قیمت تمام ‌شده آن بسیار بالا رفته است. قیمت حمل هر کیلو تخم‌مرغ حدود 630 تومان شده و با ادامه این وضعیت تولید به صرفه نیست.

اخبار مرتبط