رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۴ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 21 March

خبراستان: تهران – ایرنا – معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش چگونگی زیست صحیح در عصر رسانه غیرقابل انکاراست، تاکید کرد: کودکان و نوجوانان به عنوان مخاطبان بی پناه دراین شرایط نیازمند آموزش به هنگام هستند تا کمتر مخاطرات ناشی از رسانه های مجاز ی آنها را دچار آسیب کند. […]

خبراستان: تهران – ایرنا – معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش چگونگی زیست صحیح در عصر رسانه غیرقابل انکاراست، تاکید کرد: کودکان و نوجوانان به عنوان مخاطبان بی پناه دراین شرایط نیازمند آموزش به هنگام هستند تا کمتر مخاطرات ناشی از رسانه های مجاز ی آنها را دچار آسیب کند.

به گزارش روز پنج شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از مرکز رسانه های دیجتیال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رضوان حکیم زاده با اشاره به اهمیت و جایگاه سواد رسانه های در زندگی امروز انسانها گفت: دربسیاری از کشورهای دنیا سواد رسانه ای به عنوان یکی از سوادهای جدید از سنین پایین و از پیش دبستانی و دبستان آموزش داده می شود، اقدامی که ما از پایه دهم آن را آغاز کردیم.
وی تاکید کرد: براین باوریم بهترین مقطع برای آموزش مهارت های آسان سواد رسانه ای، مقطع دبستان و پیش دبستان است.
حکیم زاده با اشاره به این که لازم است رسانه را به عنوان بازوی کمکی برای آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان نگاه کرد، اظهار داشت: آموزش و پرورش نقطه مناسبی برای ارتقاء و آموزش سواد رسانه ای و اطلاعاتی به خانواده ها است.
وی افزود: معتقدم باید اولیاء و مربیان مقطع دبستان و پیش دبستان با شیوه آموزش مهارت های سواد رسانه ای و اطلاعاتی به دانش آموزان این مقاطع آشنا شوند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این موضوع که حضور معلمان، مربیان و خانواده­ها در دومین همایش بین المللی سواد رسانه ای می تواند به ارتقای سواد رسانه ای ایشان کمک کند تاکید کرد: با توافق انجام شده میان معاونت آموزش ابتدایی و انجمن سواد رسانه ای ایران، برای کلیه معلمان حاضر در همایش سه روزه سواد رسانه ای و اطلاعاتی گواهی ضمن خدمت صادر خواهد شد.
به گزارش ایرنا، آیین گشایش دومین همایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی 19 آبان ماه جاری با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مرتضی موسویان رئیس هماش و رئیس مرکزفناوری اطلآعات و رسانه های دیجیتال و جمعی از اساتید علوم ارتباطات ، مدیران مسئول مطبوعات و مدیران عامل خبرگزاری ها و اهالی رسانه به مدت سه روز همزمان هفته فرهنگ عمومی در سالن همایش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

اخبار مرتبط