رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۴ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 21 March

خبر استان: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: با تخریب 4 مورد دیوارکشی و تفکیک اراضی کشاورزی در بخش مرکزی ورامین 15 هزار متر مربع از اراضی این شهرستان آزاد شد. محمدحسین تاجیک روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بازرسان مدیریت جهاد کشاورزی ورامین در راستای شناسایی موارد تغییرکاربری اراضی کشاورزی ، 4 […]

خبر استان: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: با تخریب 4 مورد دیوارکشی و تفکیک اراضی کشاورزی در بخش مرکزی ورامین 15 هزار متر مربع از اراضی این شهرستان آزاد شد.

محمدحسین تاجیک روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بازرسان مدیریت جهاد کشاورزی ورامین در راستای شناسایی موارد تغییرکاربری اراضی کشاورزی ، 4 مورد ساخت و ساز غیرمجاز و دیوار کشی در روستاهای احمد آباد، قوئینک و قشلاق امرآباد از توابع بخش مرکزی را شناسایی کردند که با تشکیل پرونده و ارجاع به مراجع قضایی، حکم تخریب این ساخت و سازها صادر شد.
وی افزود: این تعداد ساخت و ساز غیرمجاز به استناد تبصره یک و 2 ماده 10 قانون حفظ اراضی کشاورزی در اراضی کشاورزی با حضور نمایندگان فرمانداری ، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی تخریب شد و با اجرای کامل آن 15هزار متر مربع از اراضی کشاورزی ورامین آزاد شد.
تاجیک افزود: عده ای از افراد سودجو با سوء استفاده از عدم شناخت افراد از بافت شهرستان، اراضی کشاورزی را محصور کرده و با قیمت گزاف به فروش می رسانند که این کار ضمن وارد کردن خسارت مادی به افراد ، اراضی کشاورزی مرغوب شهرستان را نیز نابود می کند.
وی تأکید کرد: هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی ممنوع بوده و در صورت مشاهده با متخلفین برخورد و ساخت و سازهای غیر مجاز تخریب خواهند شد.
شهرستان ورامین بیش از 80 هزار اراضی کشاورزی دارد که به دلیل محدودیت های منابع آبی تنها 38 هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می رود.

اخبار مرتبط