رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۶ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 21 May

وزیر خارجه سعودی: “عادل الجبیر” وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز چهارشنبه در سخنرانی خود در شورای روابط خارجی آمریکا تاکید کرد که عربستان اجازه نخواهد داد که ایران و حزب‌الله بر یمن سیطره یابند. ناطقان: به نقل از العربیه، “عادل الجبیر” وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز چهارشنبه در سخنرانی خود در شورای روابط […]

وزیر خارجه سعودی:
“عادل الجبیر” وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز چهارشنبه در سخنرانی خود در شورای روابط خارجی آمریکا تاکید کرد که عربستان اجازه نخواهد داد که ایران و حزب‌الله بر یمن سیطره یابند.
ناطقان: به نقل از العربیه، “عادل الجبیر” وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز چهارشنبه در سخنرانی خود در شورای روابط خارجی آمریکا تاکید کرد که عربستان اجازه نخواهد داد که ایران و حزب‌الله بر یمن سیطره یابند.
وی همچنین تاکید کرد که ریاض کنترل مرزهای جنوبی عربستان با یمن توسط ایران و حزب الله را رد می کند.
وزیر امور خارجه عربستان در ادامه سخنانش مدعی شد که جنبش انصارالله یمن مانع از رسیدن سازمان بهداشت جهانی به مناطق نیازمند شده و گفت که حوثی‌ها 17 توافقنامه امضا کرده و به هیچکدام از وعده های خود عمل نکردند.
الجبیر گفت: راه حل بحران در یمن سیاسی بوده و نظامی نیست و حوثی ها حق دارند که بخشی از روند سیاسی در یمن باشند اما نه آنکه بر تمام این روند سیطره یابند.
وی اضافه کرد: امیدواریم که فشار نظامی حوثی‌ها را مجبور به مذاکره کند.
وزیر خارجه عربستان هرگونه ارتباط ریاض با اسرائیل را رد کرد و گفت که عربستان به راه حل دو دولت در بحران میان اسرائیل و فلسطینیان معتقد است.

اخبار مرتبط