رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۸ شعبان ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 24 April

وزیر مشاور در امور خارجه هند اعلام کرد: هند قصد دارد روابط دوجانبه خود با ایران را علی‌رغم فشار‌های آمریکا ادامه دهد.  به نقل از روزنامه «هندو»، «وی کی سینگ» وزیر مشاور در امور خارجه هند در پاسخ به سوالی درباره تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر هند گفت موضوع هسته ای ایران باید به […]

وزیر مشاور در امور خارجه هند اعلام کرد:

هند قصد دارد روابط دوجانبه خود با ایران را علی‌رغم فشار‌های آمریکا ادامه دهد.

 به نقل از روزنامه «هندو»، «وی کی سینگ» وزیر مشاور در امور خارجه هند در پاسخ به سوالی درباره تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر هند گفت موضوع هسته ای ایران باید به گونه‌ای مسالمت‌آمیز حل شود و روابط هند و ایران به هیچ کشور ثالثی ارتباط ندارد.

وی افزود: «ما شاهد تبادل نظر و همکاری هیات‌های بلندپایه از جمله در سفر نخست‌وزیر هند به ایران در سال 2016 و سفر رئیس‌جمهور ایران به هند در 2018 بوده ایم و با توجه به درک مشترک در این سفرها دو کشور برای توسعه همکاری بلند مدت در بخش انرژی، تقویت تجارت، همکاری در سرمایه گذاری و تسریع و تکمیل فعالیت هند در بندر شهید بهشتی چابهار مصمم هستند.»

وزیر مشاور در امور خارجه هند همچنین گفت روابط دو جانبه هند و ایران براساس خواست خود هند است و با روابط هند با کشور ثالث ارتباطی ندارد.

این اظهارات نشان می دهد هند قصد دارد روابط دوجانبه با ایران را به رغم فشارهای آمریکا ادامه دهد.

این اعلام هند برای همکاری‌های بلندمدت با ایران در بخش انرژی و زیر بنایی، یک روز پس از دیدار یک مقام آمریکایی با قائم مقام وزارت امور خارجه هند در دهلی نو مطرح شد.

این مقام آمریکایی همچنین با مقامات وزارت اقتصاد درباره موضوعات مختلف از جمله نیازهای انرژی هند گفتگو کرده بود.

هند روز دوشنبه میزبان عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران بود.

اخبار مرتبط