رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
  • السبت ۱۶ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 23 March

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست ورامین از آغاز عملیات آبرسانی سیار به حیات وحش مناطق حفاظت شده در کویر مرکزی این شهرستان خبر داد. منظور گل محمدی اظهار کرد: همه ساله با آغاز فصل گرما و به دلیل کمبود منابع آبی ناشی از بارش محدود در مناطق کویری ، اداره محیط زیست به منظور کمک […]

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست ورامین از آغاز عملیات آبرسانی سیار به حیات وحش مناطق حفاظت شده در کویر مرکزی این شهرستان خبر داد.

منظور گل محمدی اظهار کرد: همه ساله با آغاز فصل گرما و به دلیل کمبود منابع آبی ناشی از بارش محدود در مناطق کویری ، اداره محیط زیست به منظور کمک به ادامه حیات حیوانات کویر مرکزی ورامین ، اقدام به آبرسانی سیار به این مناطق می کند.
وی حیات وحش ورامین را شامل کل ، قوچ ، بز ، میش و جبیر اعلام کرد.
وی بیان کرد: سه آبشخور طبیعی در کویر مرکزی با آب چشمه، بخش عمده ای از آب مورد نیاز تامین می شود ولی به منظور کمک به آبرسانی به وحوش ، دو آبشخور مصنوعی نیز در منطقه احداث شده که آب آن توسط تانکر و به صورت سیار تأمین می شود.
گل محمدی بیان کرد: ماهانه بیش از یکصدهزار لیتر آب در مناطق زندگی حیات وحش ورامین توزیع می شود.
وی گفت : بارندگی های اخیر باعث شده تا پوشش گیاهی منطقه برای تغذیه حیات وحش مناسب باشد و نیازی به تعلیف مصنوعی در این مناطق نیست.
وی افزود: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری در بین وحوش ، تمامی آبشخورها به طور مستمر ضدعفونی و گندزدایی می شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ورامین گفت: محیط بانان شهرستان ورامین به طور مستمر و به صورت شبانه روزی در منطقه حضور داشته و ضمن دیدار از مخازن آب و آبشخورها با هر گونه شکار غیر قانونی برخورد می کنند.

اخبار مرتبط