رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۱۳ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 20 March

فرماندار ورامین:   فرماندار ورامین با اشاره به محرومیت این دیار از ابتدایی‌ترین زیرساخت‌ها گفت: امکانات فعلی در شان مردم مبارز و انقلابی ورامین نیست و در صورت توجه مسئولان، این دیار می‌تواند به مرکز سرمایه‌گذاری و تولید تبدیل شود. محمدرضا یوسفی، فرماندار ورامین  در آستانه سالگرد قیام ۱۵ خرداد ۴۲ مردم ورامین اظهار داشت: […]

فرماندار ورامین:

 

فرماندار ورامین با اشاره به محرومیت این دیار از ابتدایی‌ترین زیرساخت‌ها گفت: امکانات فعلی در شان مردم مبارز و انقلابی ورامین نیست و در صورت توجه مسئولان، این دیار می‌تواند به مرکز سرمایه‌گذاری و تولید تبدیل شود.

محمدرضا یوسفی، فرماندار ورامین  در آستانه سالگرد قیام ۱۵ خرداد ۴۲ مردم ورامین اظهار داشت: از ورامین به عنوان آغاز کننده انقلاب یاد می‌شود و مردم آن همواره در مبارزات انقلابی پیشرو بوده‌اند. قیام ماندگار ۱۵ خرداد نیز همواره در روحیه ساکنان این شهرستان تاثیرگذار بوده است.

وی مردم ورامین را متدین، دلسوز، ولایتمدار و درخشان در عرصه‌های مختلف توصیف و عنوان کرد: مردم این دیار جایگاه ممتازی در سطح استان تهران دارند و قیام آن‌ها در ۱۵ خرداد ۴۲ آغازگر و محرک انقلاب اسلامی ایران بود.

 

*قیام مردم ورامین برای دفاع از امام و مرجعیت بود

فرماندار شهرستان ورامین به سختی‌های موجود درمسیر قیام کنندگان اشاره کرد و یادآور شد: زمانی که این حرکت شکل گرفت، این همایش‌ها و گفتمان‌ها نبود و مردم به دور از هرگونه نگاه مادی از مرجعیت و امام دفاع کردند.

یوسفی هم‌چنین بخش دیگر اظهاراتش را به تبیین آثار قیام ۱۵ خرداد ۴۲ در پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و بیان داشت: امام خمینی(ره) فرمودند که «۱۵ خرداد را برای همیشه عزای عمومی اعلام می‌کنم» چرا که شاکله اصلی آن دفاع از مرجعیت و ارزش‌های دینی و نیز مبارزه با نظام سطه به‌ویژه آمریکا بود.

وی در ارتباط با میزان رسیدگی به مهم‌ترین دغدغه‌های وارثان قیام ۱۵ خرداد پس از گذشت ۵۵ سال از قیام باشکوه مردم این خطه تصریح کرد: مردم ورامین در نظام گذشته به جهت سبقه مبارزاتی و عملکرد انقلابی‌شان مغضوب شدند و مورد خشم مسئولان نظام وقت قرار گرفتند.

 

*انتقاد به غفلت مسئولان از ورامین

فرماندار ورامین با بیان اینکه نظام قبلی هیچ توجهی به مردم ورامین نداشت، ادامه داد: دولتمردان و مسئولان باید بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توجه ویژه‌ای به مردم شهرستان ورامین می‌کردند اما امروز ما حتی از زیرساخت‌های ابتدایی هم محروم هستیم.

امکانات فعلی در شان مردم مبارز و انقلابی ورامین نیست. یوسفی در پایان با طرح این جمله خاطرنشان کرد: نظام و دولت باید به شهرستان ورامین توجه ویژه داشته باشند تا ظرفیت‌های بی‌نظیر آن در مسائل اقتصادی و کشاورزی شکوفا شود. اگر مسئولان به ورامین توجه داشته باشند، این دیار می‌تواند به مرکز سرمایه‌گذاری و تولید تبدیل شود.

اخبار مرتبط