رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۱۴ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 20 February

خبرگزاری شبستان: مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت:استان سمنان رتبه نخست در کاهش مصرف پیک بار در تابستان سال گذشته را در کشور کسب کرده است.   سید محمد موسوی زاده ضمن اشاره به شاخص های کشوری و جهانی مصرف برق گفت: شاخصه های مصرف برق در استان سمنان به 40 مگا وات میرسد […]

خبرگزاری شبستان: مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت:استان سمنان رتبه نخست در کاهش مصرف پیک بار در تابستان سال گذشته را در کشور کسب کرده است.

سید محمد موسوی زاده ضمن اشاره به شاخص های کشوری و جهانی مصرف برق گفت: شاخصه های مصرف برق در استان سمنان به 40 مگا وات میرسد که سهم بخش صنعتی 22 درصد است.

وی از مقام نخست استان سمنان در کاهش پیک بار مصرف برق در تابستان سال گذشته در کشور خبر داد و افزود: سهم بزرگ این کاهش بار به بخش صنعت اختصاص دارد که این امر با مشارکت آنان صورت گرفته است.

موسوی زاده تصریح کرد: این ارزیابی کشوری منجر به ارائه تخفیفات به مشترکان صنعتی با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان به راهکارهای کاهش پیک بار مصرفی برق اشاره کرد و اظهار داشت: جابه جایی شیفت کاری از روز شنبه به جمعه، استفاده از ساعات با پیک کمتر  در بهینه سازی مصرف برق کمک به سزایی در کاهش پیک بار دارد.

وی افزود: پیک های بحرانی استان از ساعات 11 الی 15 در ماه های تیر و مرداد است که مشارکت و همکاری بخش صنعت با توجه به راهکارهای ارائه شده حائز اهمیت است.

برگزاری همایش بهینه سازی مصرف برق در صنایع استان سمنان

همایش بهینه سازی مصرف برق در صنایع استان سمنان با حضور مسئولان و جمعی از مدیران ، مالکان و صاحبان بخش صنعت در شرکت توزیع برق استان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در این همایش با تشریح وضعیت تولید و مصرف برق و جايگاه شدت مصرف انرژي ايران در جهان گفت: مشترکان صنعتي بيشترين سهم مصرف را به خود اختصاص داده و مديريت مصرف و همکاري صنايع در برنامه هاي پاسخگوئي بار ، بر روي منحني بار شبکه برق بسيار تاثير گذار است.

موسوی زاده بیان داشت : حدود ۷۰ درصد انرژی الکتریکی استان سمنان در بخش تولید شامل صنعت و کشاورزي مصرف مي شود که قريب ۲۲ درصد ، بيشتر از ميزان مصرف اين بخش در کشور است.

وی با اشاره به این که مدیریت مصرف، به اندازه مصرف کردن و جابه جایی مصارف برای استفاده بهينه از ظرفيت شبکه ها مي باشد افزود: اصلاح الگوي مصرف در همه تعرفه ها يک ضرورت است و با بهره گيري از روشهاي تاثير گذار، مي توان از اوج مصرف تابستان با موفقيت گذر کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان با ابراز این که فرصت های صرفه جوئی در دنیا به عنوان یک منبع انرژی تلقي مي گردند تصريح کرد : در تابستان حدود ۲۰۰ ساعت پیک بحرانی داریم که در بین ساعات ۱۱ تا ۱۵ و همچنین پیک شب از حوالی غروب آفتاب به مدت چهار است که با مديريت مصرف به ويژه در ساعات قيد شده ، صرفه جوئي قابل ملاحظه اي در زمينه عدم سرمايه گذاري در توليد برق صورت خواهد پذيرفت.

موسوی زاده خاطر نشان کرد: مشارکت کلیه مشترکان استان به ویژه بخش صنعت موجب شد تا استان سمنان در تراز ملی کاهش پیک به موفقیت های ارزشمندي نايل شود و در تابستان سال گذشته قريب ۴۰ مگاوات پيک همزمان كاهش پيدا كرده كه ۵۰ درصد آن سهم مشاركت مشتركين صنعتي است.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان سمنان با ارائه برنامه های پاسخگوئی بار با هدف کاهش اوج مصرف تابستان در بخش صنعت، گفت: طرح های تعطیلات و تعمیرات ، ذخيره عملياتي و بهره گيري از مولد اضطراري، به عنوان برنامه هاي تشويق محور هستند که عملياتي شده اند.

احمد غنی پور یادآور شد : جابه جائی تعطیلات هفتگی از روز جمعه به یکی از روزهاي مياني هفته، کاهش بار در ساعات اوج به مدت پنج روز مستمر کاري و کاهش ۲۴ ساعته بار، به عنوان طرح کاهش يا قطع بار برنامه ريزي شده صنايع به شمار مي روند.

اخبار مرتبط