رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
  • الإثنين ۱۲ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 18 February

«ژرار آرو» سفیر فرانسه در آمریکا اعلام کرد که اتحادیه اروپا هفته جاری سیاست خود در قبال ایران پس از خروج واشنگتن از برجام را تعیین خواهد کرد. «ژرار آرو» سفیر فرانسه در آمریکا اعلام کرد که اتحادیه اروپا هفته جاری سیاست خود در قبال ایران پس از خروج واشنگتن از برجام را تعیین خواهد […]

«ژرار آرو» سفیر فرانسه در آمریکا اعلام کرد که اتحادیه اروپا هفته جاری سیاست خود در قبال ایران پس از خروج واشنگتن از برجام را تعیین خواهد کرد.
«ژرار آرو» سفیر فرانسه در آمریکا اعلام کرد که اتحادیه اروپا هفته جاری سیاست خود در قبال ایران پس از خروج واشنگتن از برجام را تعیین خواهد کرد.

آرو در تویتی نوشت که روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلساتی در اروپا برگزار خواهد شد.
وی در این تویت به «جلسه وزرای خارجه E3 (فرانسه، آلمان و انگلستان) و نماینده عالی اتحادیه اروپا [فدریکا موگرینی] با وزیر خارجه ایران در روز سه شنبه و نشست روز چهارشنبه اتحادیه اروپا» اشاره کرد.
وی گفت که «ایران و تحریم های آمریکا» محور این نشست ها خواهد بود.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه گفت: وزیر امور خارجه به منظور رایزنی با اروپا و دیگر طرف های برجام و بررسی امکان تداوم برجام، فردا شب سفر فشرده ای را به چین، روسیه و بلژیک (مقر اتحادیه اروپا) آغاز می کند.
در پی اعلام خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا از برجام، شرکای این توافق رایزنی ها برای ادامه برجام بدون آمریکا را در دستور کار قرار داده اند.
حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان نیز در روزهای اخیر در تماس های تلفنی با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه خواستار تضمین دقیق، صریح و مشخص منافع تهران در برجام شد و از اتحادیه اروپایی بویژه آلمان، فرانسه و انگلستان خواست در فرصت محدود، موضع قاطع خود را درباره چگونگی تامین و تضمین منافع ایران در برجام پس از خروج آمریکا از این توافق، اعلام کنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در دیدار با فرهنگیان خواستار دریافت تضمین های قطعی از سوی شرکای اروپایی برجام برای تداوم این توافق شدند.

اخبار مرتبط