رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۱۴ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 20 February

دیپلمات اروپایی تارنمای خبری ای بی سی روز دوشنبه به نقل از یک دیپلمات اروپایی نوشت که برمبنای ارزیابی های صورت گرفته، رئیس جمهوری آمریکا به احتمال بالا تصمیم به خروج از برجام خواهد گرفت. وی که نامش نزد این رسانه محفوظ مانده است، گفت: کاملا آشکار است که ترامپ تحریم‌ها را مجدد تعلیق نخواهد […]

دیپلمات اروپایی

تارنمای خبری ای بی سی روز دوشنبه به نقل از یک دیپلمات اروپایی نوشت که برمبنای ارزیابی های صورت گرفته، رئیس جمهوری آمریکا به احتمال بالا تصمیم به خروج از برجام خواهد گرفت.

وی که نامش نزد این رسانه محفوظ مانده است، گفت: کاملا آشکار است که ترامپ تحریم‌ها را مجدد تعلیق نخواهد کرد. این دیپلمات اروپایی ادامه داد: این موضوع، پیامدهای مختلفی به همراه خواهد داشت که فکر می‌کنم باید آن‌ها را به دقت مورد بررسی قرار دهیم.

وی افزود: آن‌ها (مقام‌های آمریکایی) خواستار شروعی دوباره هستند … شاید هنوز شانسی برای برجام باشد؛ اما بسیار اندک است.

تارنمای خبری نیویورک تایمز هم به نقل از نزدیکان ترامپ احتمال داده است که او روز سه شنبه از این توافق خارج شود. رئیس جمهوری آمریکا قرار است فردا (سه شنبه) ساعت 14 به وقت محلی (22:30 به وقت تهران) موضع دولت این کشور در قبال برجام را اعلام کند.

مقام‌های آمریکایی از برنامه دفاع موشکی ایران، نحوه نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر اجرای برجام و نیز محدودیت‌های قابل انقضای این توافق، به عنوان سه موردی یاد می‌کنند که مورد انتقاد رئیس جمهوری این کشور قرار دارد.

وی از دوران رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکنون بارها وعده پاره کردن برجام را داده، اما تاکنون نتوانسته است به علت اجماع جهانی شکل گرفته در حمایت از این توافق، گفته خود را عملی کند.

اخبار مرتبط