رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
  • الجمعة ۱۱ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Friday 18 January

نقوی‌حسینی: نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت: یک نماینده به حوزه انتخابیه قرچک، ورامین و پیشوا اضافه خواهد شد. سید حسین نقوی‌حسینی  در‌خصوص اضافه‌شدن نماینده به حوزه انتخابیه برخی شهرستان‌های استان تهران اظهار کرد: فقط یک عامل ملاک اختصاص نماینده نمی‌شود، در لایحه دولت، افزایش ۲۰ نفر نماینده به مجلس […]

نقوی‌حسینی:
نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت: یک نماینده به حوزه انتخابیه قرچک، ورامین و پیشوا اضافه خواهد شد.

سید حسین نقوی‌حسینی  در‌خصوص اضافه‌شدن نماینده به حوزه انتخابیه برخی شهرستان‌های استان تهران اظهار کرد: فقط یک عامل ملاک اختصاص نماینده نمی‌شود، در لایحه دولت، افزایش ۲۰ نفر نماینده به مجلس داده‌ شده بود.

وی بیان کرد: در حوزه استان تهران در لایحه دولت فقط به شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد یک نماینده اضافه‌ شده بود، یعنی در لایحه دولت حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک و حوزه انتخابی رباط‌کریم، بهارستان و اسلامشهر اصلاً مطرح نبودند.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس مجلس شورای اسلامی افزود: این لایحه وقتی به مجلس شورای اسلامی آمد و به کمیسیون شوراها رفت، بنده نیز در کمیسیون شوراها حضور پیدا کردم و این کمیسیون پیرامون استان تهران بحث و تبادل‌نظر شد و گفته شد که با ۲۰ نماینده مناطق به‌حق خود نمی‌رسند.

وی ادامه داد: طبق قانون اساسی هر 10 سال یک‌بار باید ۲۰ نفر به نمایندگان مجلس اضافه شود و هم‌اکنون در هفدهمین سال آن هستیم که نماینده‌ای به مجلس اضافه نشده است، به‌همین جهت تصمیم گرفته شد، برای ۱۰ سال دوم هم ۲۰ نماینده اضافه شود.

نقوی‌حسینی خاطرنشان کرد: براساس تصمیم کمسیون شوراها 40 نماینده به نمایندگان مجلس اضافه می‌شوند که سهم استان تهران پنج‌نماینده است که بر اساس اولویت جمعیت، منطقه و شهرستان‌ها تعلق خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: در اختصاص نمایندگان در هیچ‌ یک از این حوزه‌ها تفکیک شهرستانی انجام‌ نشده و یک نماینده به حوزه‌های انتخابیه اضافه‌ شده است، مثلاً شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد که یک حوزه‌ انتخابیه بوده و دارای جمعیت بالای یک‌میلیون نفر است، با اضافه شدن یک نماینده دارای دو نماینده خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان متذکر شد: به شهرستان‌های رباط‌کریم و بهارستان نیز با توجه به جمعیت 800 هزار نفری یک نماینده اضافه‌ شده است، به حوزه انتخابیه قرچک، ورامین و پیشوا نیز طبق جمعیت 800 هزار نفری یک نماینده افزوده شده است، بنابراین تفکیک شهرستانی در استان تهران وجود ندارد.

اخبار مرتبط