رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۴ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 21 March

امام جمعه موقت ورامین گفت: تصویب و اجرای طرح اعاده اموال نامشروع از مطالبات جدی مردم است. حجت‎الاسلام و‌المسلمین سید محسن محمودی در پیرامون تصویب طرح اعاده اموال نامشروع اظهار داشت: اصولی در قانون اساسی وجود دارد که هم زیربنای انقلابی و هم زیربنای دینی و اجتماعی دارد ؛ اما سال‌ها است که مغفول مانده […]

امام جمعه موقت ورامین گفت: تصویب و اجرای طرح اعاده اموال نامشروع از مطالبات جدی مردم است.

حجت‎الاسلام و‌المسلمین سید محسن محمودی در پیرامون تصویب طرح اعاده اموال نامشروع اظهار داشت: اصولی در قانون اساسی وجود دارد که هم زیربنای انقلابی و هم زیربنای دینی و اجتماعی دارد ؛ اما سال‌ها است که مغفول مانده و بسیاری از مسئولان و مدیران کشور که مدعی اجرای قانون اساسی هستند در اجرا به این اصول کوتاهی کرده و نتیجه این کوتاهی‌ها سوء‌استفاده‌هایی نظیر تجمل‌گرایی، اشرافی‌گری و بسیاری از موضوعات دیگر است که همه از آن رنج می‌برند.

وی بیان کرد: امروز هم اگر تصمیم جدی پشت این طرح باشد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز آن را تصویب کنند، کاملاً بجا است؛ اما انتظار ملت این است که این طرح مانند برخی دیگر از مصوبات تعطیل نشود، ما قانون امر به معروف و نهی از منکر را داریم که مجلس تصویب کرده و دولت هم آن را ابلاغ کرده است؛ اما در عرصه عمل آثار اجرا و انگیزه قوی اجرایی شدن آن را نمی‌بینیم.

امام جمعه موقت ورامین سپس خاطرنشان کرد: این طرح بسیار قوی است و باید انجام شود و اگر کسی سوء‌استفاده‌ای از این موضوع داشته باید اموال برگشت داده شود و مردم این را ببینند و از عملکرد مسئولان خود مطمئن شوند و بدانند که مسئولان خادم مردم هستند و با این انگیزه کار را به عهده می‌گیرند، و به دنبال زراندوزی و حقوق نجومی و زندگی اشرافی نیستند.

محمودی با بیان اینکه در صورت تصویب این طرح یکی از وظایف مجلس نظارت بر اجرا است عنوان کرد: وقتی مجلس قانونی را مصوب می‌کند باید بر اجرای آن هم نظارت داشته باشد، و بعد هم مردم باید پیگیر کار باشند؛ چرا که یکی از ناظران تأثیرگذار خود مردم هستند که هر کجا دیدند مدیرانی از موقعیت خود سوء‌استفاده می‌کنند و به دنبال اشرافی‌گری هستند، آن را فریاد بزنند و از ابزارهای موجود برای ابراز آن استفاده کنند.

وی افزود: نهادهای حکومتی هم باید بر اجرای طرح نظارت کنند، ما امروز مجموعه‌هایی داریم که وظیفه نظارت و یا برخورد را برعهده دارند، اگر قانونی وجود دارد ابزار برخورد با متخلفان هم باید وجود داشته باشد؛ از اینرو از دستگاه‌های نظارتی انتظار می‌رود که این طرح را جدی بگیرند که در غیر این صورت نظام و جامعه آسیب می‌بیند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به اهمیت تصویب این طرح تصریح کرد: وقتی بحث قانون اساسی است مجلس باید این موضوع را جدی بگیرد و طرح را تصویب کند، امروز این موضوع مطالبه مردمی است و در حقیقت اگر مجلس در این امر کوتاهی کند باید پاسخگوی مردمی باشند که به آن‌ها رأی داده‌اند و نباید به سادگی از کنار این مطالبه‌ جدی گذشت.

محمودی همچنین با تأکید بر اینکه مسئولان باید سیره حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در ساده‌زیستی را دنبال کنند گفت: حضرت امام(ره) با سیره خود نشان دادند که مسئولان باید با مردم و در میان مردم باشند و بدیهی است که کاخ‌نشینی و زندگی اشرافی و خود را بالاتر دیدن، بین مردم و مسئولان فاصله می‌اندازد و این بزرگ‌ترین آسیب برای نظام اسلامی است‌.

وی افزود: اگر مسئولان از این الگوها و مبانی فاصله بگیرند نه تنها خودشان آسیب می‌بینند بلکه به نظام جمهوری اسلامی و اعتقادات مردم هم ضربه وارد می‌شود؛ چرا که امروز بخش عمده‌ای از باورهای مردمی نسبت به نظام اسلامی از عملکرد مدیران نشأت می‌گیرد؛ بنابراین اگر نتوانند این اعتماد را حفظ کنند و در فضایی غیر از فضای مورد رضایت مردم حرکت کنند قطعاً اعتماد مردم از بین می‌رود.

اخبار مرتبط