رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
  • الجمعة ۱۵ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Friday 22 March

  یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی با مقصر دانستن ایران در بحران سوریه، تاکید کرد که تهران و حزب‌الله نباید در توافق صلح سوریه حضور داشته باشند.   «الکساندر بن‌زوی» معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) با تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران، مجددا گفت که مانع تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه خواهند شد. […]

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی با مقصر دانستن ایران در بحران سوریه، تاکید کرد که تهران و حزب‌الله نباید در توافق صلح سوریه حضور داشته باشند.
  «الکساندر بن‌زوی» معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) با تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران، مجددا گفت که مانع تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه خواهند شد.

بن‌زوی طی نشست خبری با ادعای اینکه اسرائیل به دنبال افزایش تنش در سوریه نیست، گفت: «اما اگر ایران بخواهد وضعیت در مرز سوریه را تحریک کند، ما نیز واکنش نشان خواهیم داد.»

به نوشته خبرگزاری وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه جنگ جدیدی در منطقه آغاز نشود، افزود: «البته اگر آنها (ایران) به قلمرو اسرائیل حمله کنند، ما نیز راهی دیگری (جز شروع جنگ) نخواهیم داشت.»

معاون وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، ورود یک پهپاد به حریم هوایی فلسطین اشغالی در ماه گذشته را «حمله مستقیم (ایران) به اسرائیل» توصیف و تهدید کرد: «کسانی که چنین اقداماتی را انجام می‌دهند، باید درک کنند که گام‌هایی برای انتقام‌گیری برداشته خواهد شد.»

بن‌زوی ضمن تاکید بر اینکه تا زمانی که تجاوزی به مرزهایشان نشود، اسرائیل نیز نبرد را شروع نمی‌کند، توضیح داد: «ما چشم طمعی به خاک سوریه نداریم. تا سال 2014، مرزهای ما با سوریه، آرام بود. ما در آن زمان حتی توافق صلح هم نداشتیم، می‌خواهیم به وضعیت آن زمان بازگردیم.»

وی با اشاره به تماس‌های نزدیک تل‌آویو با مسکو جهت عقب راندن «نیروهای شیعه» از جنوب سوریه و مرز فلسطین اشغالی، تاکید کرد: «عقب‌نشینی آنها، برای ثبیت وضعیت منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه، ضروری است.»

این مقام صهیونیست با ادعای اینکه حضور نظامی ایران در سوریه، باعث افزایش درگیری‌ها در این کشور شده است، گفت: «(البته) این حقیقت که ما با روسیه بر سر ایران اختلاف نظر داریم، بر کسی مخفی نیست و قابل درک است. در هر حالتی که قرار باشد توافقی در سوریه به دست آید، ایران، حزب‌الله و نیروهای شیعه نباید در آن حضور داشته باشند.»

ادعاهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره تلاش ایران برای تاسیس پایگاه نظامی در سوریه و کارخانه‌های تولید موشک در لبنان طی هفته‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. همچنین تل‌آویو در ماه‌های اخیر هشدارهای مکرری درباره احتمال وقوع درگیری جدید با گروه‌های مورد حمایت ایران مانند حماس در غزه یا حزب‌الله در لبنان داده‌اند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم نیز پیشتر طی سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ با نشان دادن تکه آهنی مدعی شد ایران قصد دارد حضور نظامی خود در سوریه را تثبیت کند و از آنجا جبهه جنگ جدیدی علیه اسرائیل بگشاید.

اخبار مرتبط