رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۶ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 21 May

 فرماندار شهرستان ورامین از صادرات 40 میلیون یورو سالامبور (چرم خام) از شهرک صنعتی چرمشهر این شهرستان خبر داد.  محمدرضا یوسفی روز یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت پسماند شهرک صنعتی چرمشهر که با حضور پرفسور هومفر رئیس انستیتو محیط زیست دانشگاه لایپزیک آلمان و دکتر سبوحی رئیس پژوهشکده دانشگاه صنعتی شریف در محل فرمانداری ورامین […]

 فرماندار شهرستان ورامین از صادرات 40 میلیون یورو سالامبور (چرم خام) از شهرک صنعتی چرمشهر این شهرستان خبر داد.

 محمدرضا یوسفی روز یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت پسماند شهرک صنعتی چرمشهر که با حضور پرفسور هومفر رئیس انستیتو محیط زیست دانشگاه لایپزیک آلمان و دکتر سبوحی رئیس پژوهشکده دانشگاه صنعتی شریف در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: ورامین نه تنها قطب کشاورزی است که با دارا بودن چهار شهرک صنعتی یکی از مناطق مهم اقتصادی استان تهران نیز محسوب می شود.
وی افزود : در توسعه فعالیت های کشاورزی و صنعتی ، علاوه بر افزایش تولید لازم است تا به محیط زیست و پاکی آن توجه داشت که این مهم جز با استفاده از انرژی های نوین میسر نمی شود.
وی گفت : یکی از مشکلاتی که امروز در حوزه شهرک صنعتی چرمشهر به چشم می خورد ، فاضلاب صنعتی است که با ورود به محیط زیست می تواند آلایندگی شدیدی را به همراه آورد.
یوسفی بیان کرد: تولید روزانه یکصد تن لجن تر تهدیدی جدی برای محیط زیست منطقه به شمار می رود که اگر برای دفع آن چاره ای اساسی اندیشیده نشود ، اثرات مخرب بسیاری را بر روی محیط زیست به ویژه تالاب فصلی بندعلیخان به همراه خواهد داشت.
وی گفت: سیستم تصفیه خانه شهرک صنعتی چرمشهر با تمام توان در حال کار است ولی تا زمانی که واحدهای صنعتی از پیش تصفیه به منظور جلوگیری از ورود ذرات جامد به تصفیه خانه اصلی اقدام نکند، این واحد نیز با مشکل مواجه شده و پس از مدتی کارکرد خود را از دست می دهد.
فرماندار ورامین گفت: سالانه 13 میلیون جلد سالامبور با ارزشی بالغ بر 40 میلیون یورو از شهرستان ورامین و شهرک صنعتی چرمشهر به کشورهای دیگر صادر می شود در صورتی که می توان با پرهیز از خام فروشی ، این میزان از درآمد حاصل از صادرات را افزایش داد.
وی تصریح کرد: کشور ترکیه هر جلد سالامبور را به قیمت سه دلار از تولید کننده می خرد و هر مترمربع چرم فرآوری شده را به قیمت 30 دلار به تولید کننده ما می فروشد در صورتی که می توان با تبدیل سالامبور به چرم و تولید آن به محصولاتی نظیر کیف و کفش و البسه ، ارزش افزوده بسیار بیشتری را نصیب تولید کنندگان کرد.
یوسفی گفت: شهرک صنعتی چرمشهر ظرفیت ایجاد 14 هزار فرصت شغلی مستقیم را دارد در صورتی که محصول نهایی چرم در این منطقه تولید شود می توان به این میزان از فرصت شغلی دست یافت.
وی تأکید کرد: این که با تولید اندک، بخشی از محیط زیست را آلوده کنیم و در مقابل درآمدی عایدمان نشود ، جز از بین بردن منابع و فرصت ها چیز دیگری در پی نخواهد داشت.
وی با اشاره به تولید روزانه 800 تن زباله خانگی و بیمارستانی در شهرستان ورامین گفت: بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی استان تهران، شرکت مدیریت پسماند جنوب شرق استان تهران شامل شهرستان های ورامین ، قرچک ، پیشوا و پاکدشت در ورامین راه اندازی می شود تا موضوع دفع زباله ها به صورت متمرکز و یکجا انجام شود.
یوسفی بیان کرد: امروز تولید انرژی از زباله در دستور کار قرار دارد و باید با تعامل میان مسئولان شهرستان ها به ویژه شهرداران زمینه این مهم فراهم شود.

اخبار مرتبط