رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

خبر استان : از جمله سیاست های دولت یازدهم تامین بیمه تکمیلی خبرنگاران بوده كه علاوه بر رييس جمهور مسئولان مختلف وزارت ارشاد نيز بر آن تاكيد داشته اند، بر همین اساس، خبرنگار ما مطلع شد علاوه بر اينكه خبرنگارانی که بیمه پایه هستند، می توانند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر برای بیمه تکمیلی استفاده […]

خبر استان : از جمله سیاست های دولت یازدهم تامین بیمه تکمیلی خبرنگاران بوده كه علاوه بر رييس جمهور مسئولان مختلف وزارت ارشاد نيز بر آن تاكيد داشته اند، بر همین اساس، خبرنگار ما مطلع شد علاوه بر اينكه خبرنگارانی که بیمه پایه هستند، می توانند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر برای بیمه تکمیلی استفاده کنند، ارشاد يك خبر خوش براي ساير خبرنگاران و رسانه ها نيز دارد.

معاونت مطبوعاتی در بسته حمایتی سال 94، رایزنی ها در خصوص پرداخت  یارانه بیمه تکمیلی را انجام داده تا رسانه ها بدون پرداخت هزینه، بیمه تکمیلی همکاران خود را نیز انجام دهند.

این در حالی است که معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي پيش تر در اطلاعيه اي اعلام كرده بود همه خبرنگاران و فعالان رسانه اي (حق التحريرها، نمايندگي هاي استاني و…) را تحت پوشش بيمه اي قرار مي دهد.

بر اين اساس معاونت مطبوعاتي 4 راهکار برای بیمه تمامی فعالان رسانه در نظر گرفته که علاوه بر اقدام رسانه ها كه با دريافت حق بيمه و يارانه بيمه همراه است، با صدور کارت حرفه ای روزنامه نگاري و همچنين ثبت نام در سایت صندوق اعتباری هنر با عنوان «فعالان غیر حرفه ای» ويژه آنها كه به صورت موقت و يا پاره وقت با رسانه ها همكاري مي كنند، همچنين بیمه رایگان «سلامت» همراه هست.

با اعلام آمادگی «بیمه سلامت» برای بیمه کردن فعالان مطبوعاتی، آن دسته از افرادی که از طریق رسانه هایشان بیمه نشده اند، بویژه افرادی که میزان همکاری شان با یک رسانه مشخص به حدی نیست که در زمره همکاران اصلی آن رسانه قرار بگیرند، می توانند از این طریق اقدام کنند. این افراد می توانند به سایت بیمه سلامت مراجعه و برای انجام بیمه، نام نویسی کنند تا بعد از استعلام لازم از وزارت ارشاد و سازمان تأمین اجتماعی، بیمه شوند. با کمک وزارت رفاه، بیمه این افراد رایگان می شود و با همراهی سازمان تأمین اجتماعی و بازپرداخت مابه التفاوت توسط خود فرد یا مسیرهای جایگزین، موضوع بازنشستگی این افراد نیز سامان می گیرد.

شايان ذكر است، علي رغم برخي خبرسازي ها و سوء استفاده از بي اطلاعي برخي نمايندگان مجلس، بيمه هيچ خبرنگاري قطع نشده و وزارت ارشاد نسبت به ليست 6هزار نفره صندوق اعتباري هنر، پالايشي را آغاز كرده تا افراد غير مرتبط از اين ليست حذف شوند و تسهيلات ويژه در موارد مختلف تنها به خبرنگاران و فعالان واقعي رسانه ها پرداخت شود.

 

اخبار مرتبط