رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

خبر استان : مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از لغو نظام سهمیه بندی بنزین از ساعت 24 سه شنبه (5 خردادماه) برای خودروهای سواری شخصی و عمومی خبر داد. سید ناصر سجادی اعلام کرد: صرفا آن دسته از خودروهای سواری شخصی و موتوسیکلت که دارای ذخیره بنزین 700 تومانی در کارتهای سوخت […]

خبر استان : مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از لغو نظام سهمیه بندی بنزین از ساعت 24 سه شنبه (5 خردادماه) برای خودروهای سواری شخصی و عمومی خبر داد.

سید ناصر سجادی اعلام کرد: صرفا آن دسته از خودروهای سواری شخصی و موتوسیکلت که دارای ذخیره بنزین 700 تومانی در کارتهای سوخت خود هستند، می توانند تا پایان شهریورماه امسال بر اساس همان نرخ سوختگیری کنند.

90 درصد تاکسیها دوگانه سوز هستند

وی با تاکید بر این که استفاده از ذخیره بنزین 700 تومانی کارتهای سوخت، موتوسیکلتها و خودروهای شخصی را دربر می گیرد،تصریح کرد: نزدیک به 90 درصد خودروهای ناوگان تاکسیهای عمومی دوگانه سوز هستند و سی ان جی می تواند جایگزین مناسبی برای بنزین در این خودروها محسوب شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: در حال حاضر 310 هزار تاکسی درون شهری در کشور وجود دارد که 270 هزار دستگاه آن دوگانه سوز و مابقی بنزین سوز هستند.

لغو نظام سهمیه بندی فقط برای بنزین

سجادی همچنین اضافه کرد: لغو نظام سهمیه بندی تنها برای بنزین اعمال شده و سوخت نفت گاز (گازوییل) براساس نظام قبلی به قوت خود باقی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان این که برداشت نفت گاز برای خودروهای عمومی و شخصی و خودروهای درون شهری و برون شهری طبق روال گذشته انجام می شود، اظهار کرد: تنها در قیمت نفت گاز تغییر ایجاد شده و این قیمت از 250 تومان قبلی به 300 تومان در هر لیتر رسیده است.

سامانه هوشمند سوخت به قوت خود باقی است

 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران همچنین با تاکید بر این که سامانه هوشمند به قوت خود باقی است، افزود: استفاده از این سامانه به ما کمک می کند تا اطلاعات و آمار مربوط به سوخت را در کشور جمع آوری و براساس آن برنامه ریزی کنیم.

سجادی با بیان این که در تغییرات جدید، قیمت سی ان جی و نفت سفید افزایش نیافته است عنوان کرد: در مورد گاز مایع نیز نرخ 210 تومان با یک افزایش اندک به 230 تومان رسیده است.

به گفته وی این در حالی است که گاز مایع، پیشتر با دو نرخ 650 تومان و 210 تومان عرضه می شد که با اعمال سیاست جدید قیمت 650 تومانی به طور کلی برداشته شده است.

انتظار استفاده بیشتر از سی ان جی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از افزایش نیافتن قیمت سی ان جی به عنوان یکی از مزایای اجرای مصوبه جدید هیئت وزیران نام برد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای سوختگیری سی ان جی در کشور انتظار می رود مردم و دارندگان تاکسی بیشتر از گذشته از سی ان جی استفاده کنند.

سجادی به ذخیره بنزین 700 تومانی موجود در کارتهای سوخت اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین آمار در روز یکم خردادماه دو میلیارد و یکصد میلیون لیتر بنزین 700 تومانی در کارت سوخت خودروهای سواری شخصی و موتوسیکلتها وجود داشته است که هموطنان فرصت دارند تا پایان شهریورماه امسال از آن بهره مند شوند.

براساس مصوبه هیئت وزیران در روز قبل (یکشنبه سوم خردادماه) نظام سهمیه بندی بنزین از ساعت 24 سه شنبه برای همه خودروها اعم از شخصی و سواری و همچنین موتوسیکلتها لغو شده است.

اخبار مرتبط